Daniel Omielańczuk poprowadzi treningi podczas 27. edycji Projektu Wojownik

Bartosz Sobczak
0
Published: 19 February 2021

23 i 24 lutego, a więc już za kilka dni, zaplanowana została 27 odsłona „Projektu Wojownik” – zajęć edukacyjno sportowych dla weteranów działań poza granicami państwa. Tym razem uczestnicy spotkają się w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej.
Trening poprowadzi czołowy polski zawodnik MMA w wadze ciężkiej Daniel Omielańczuk, wielokrotny Mistrz Polski w Muay Thai. Aktualnie Daniel jest zawodnikiem jednej z najlepszych federacji mieszanych sztuk walki na święcie ACA, która słynie przede wszystkim z bardzo wysokiego poziomu sportowego zawodników i świetnie zestawianych walk. Omielańczuk wcześniej walczył także w rodzimym KSW oraz najlepszej lidze świata w UFC.
Wśród prowadzących zajęcia znalazł się także świetny trener mistrzów, instruktor klubowy Aligatores Fight Club i WCA Fight Team, czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu BJJ. Weteranów przeszkolą także żołnierze z 18 Dywizji Zmechanizowanej – zawodnik Armia Fight Night szer. Sylwester Miller oraz świetny kickbokser szer. Maciej Garbaczewski.
Cykliczne spotkania weteranów w jednostkach wojskowych w całej Polsce, polegają na seminariach i treningach z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts), które prowadzą czołowi polscy zawodnicy.
Celem inicjatywy jest przede wszystkim aspekt integracji środowiska weteranów przy bezpośrednim kontakcie ze sportem, a także kształtowanie pasji, która rozładowuje emocje i nadmiar adrenaliny z jaką zmagają się żołnierze powracający z misji. Uczestnicy mają okazję do sprawdzenia siebie, swojej odporność fizycznej
i motorycznej oraz do przekonania się że nie ma rzeczy niemożliwych a ograniczenia pozostają często tylko w głowie.

„Projekt Wojownik” został objęty Patronat honorowy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Tekst: por. Jacek Domański
Grafika: Piotr Lisowski

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments