deiveson figueiredo

Deiveson Figueiredo przechodzi do kategorii koguciej i wyzywa do walki byłego mistrza: “Gość jest legendą”

Bartosz Sobczak
0
Published: 09 March 2023

Deiveson Figueiredo stracił pas mistrzowski kategorii muszej na gali UFC 283 w Rio de Janeiro. Brazylijczyk, który wielokrotnie powtarzał, że ma dość ścinania wagi do limitu 57 kilogramów oficjalnie przechodzi do kategorii koguciej. “Deus da Guerra” wyzwał do walki byłego mistrza!

Deiveson Figueiredo był gościem Trocacao Franca, podcastu w języku portugalskim, który jest emitowany na łamach MMAFighting i dedykowany głównie fanom MMA z Brazylii. W trakcie rozmowy były mistrz kategorii muszej ujawnił z kim chciałby się zmierzyć.

“Po walce spotkałem się z managerem i uznaliśmy, że Dominick Cruz byłby dla mnie odpowiednim rywalem na debiut w kategorii koguciej. To były mistrz, ja jestem byłym mistrzem, byłoby świetnie gdyby zawodnik na tak wysokim poziomie przywitał mnie w nowej kategorii wagowej. Gość jest legendą, wiem że jest doskonałym fighterem, który bardzo dużo i szybko porusza się a nogach, ale potrafi także obalić. Moim planem na ten pojedynek byłoby zmniejszenie jego mobilności, defensywne zapasy oraz sprawienie by walka toczyła się w stójce, głównie w boksie.”

Trzeba przyznać, że sam pomysł na takie zestawienie ma wiele sensu, gdyż Cruz jest aktualnie notowany na siódmej pozycji w rankingu i walka z Dominickiem sprawiłaby, że inni zawodnicy kategorii koguciej nie narzekaliby, że Figueiredo z marszu otrzymał pojedynek z zawodnikiem z TOP 5, tylko wybrano mu ciut niżej notowanego oponenta po porażce.

Leave a review
0
0