Droga do KSW 58 – Szymon Kołecki i Martin Zawada

Bartosz Sobczak
0
Published: 27 January 2021

Droga do KSW 58 – Szymon Kołecki i Martin Zawada

Mocne zderzenie w wadze półciężkiej będzie drugą walką wieczoru gali KSW 58. Po dłuższej przerwie od startów do okrągłej klatki powrócą: Szymon Kołecki i Martin Zawada.

Sprzedaż PPV na galę KSW 58 dostępna jest na stronie KSWTV.com.

Szymon Kołecki po raz ostatni walczył w grudniu 2019 roku kiedy to zmierzył się z Damianem Janikowskim. Starcie zakończyło się wygraną Szymona przez techniczny nokaut w drugiej rundzie pojedynku.

Po tej walce głośno zrobiło się na temat potencjalnego starcia Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim. Obaj zawodnicy zgodzili się na pojedynek, a organizacja rozpoczęła do niego przygotowania. Niestety kontuzje zawodników, a potem koronawirus pokrzyżowały plany doprowadzenia do tego starcia. Ostatecznie więc uznano, że Szymon zmierzy się z innym przeciwnikiem, a pojedynek z Jurkowskim został odłożony na później.

Szymon Kołecki to były mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów. Do świata MMA wszedł w roku 2017. Do dziś stoczył dziewięć pojedynków i tylko raz musiał uznać w klatce wyższość rywala. Szymon trafił do organizacji KSW w roku 2019 i podczas gali KSW 47 zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim, którego pokonał w pierwszej rundzie starcia. Udany debiut w największej europejskiej organizacji MMA zapewnił mu starcie z Janikowskim, które również zakończyło się jego sukcesem.

Kołecki cały czas szuka nowych wyzwań i w swojej najbliższej walce trafi na największe w dotychczasowej karierze. Zawada dysponuje bowiem ogromnym doświadczeniem w klatkach MMA i wszystko wskazuje na to, że będzie dla Szymona największym wyzwaniem na dotychczasowej drodze prowadzącej przez świat sportów walki.

Kiedy w roku 2008 Szymon Kołecki zdobywał swój ostatni medal na igrzyskach olimpijskich, Martin Zawada miał już na swoim koncie ponad dwadzieścia stoczonych walk na zasadach MMA. Zawodowy debiut Martina nastąpił bowiem w roku 2003.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3438

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments