Droga do KSW 59 – Cyprian Wieczorek i Patryk Likus

Bartosz Sobczak
0
Published: 11 March 2021

W pierwszej walce gali KSW 59 Cyprian Wieczorek i Patryk Likus, dwóch młodych i utalentowanych zawodników, rozgrzeje publiczność oglądającą to wydarzenia. Dla obu fighterów będzie to zarówno debiut w największej europejskiej organizacji, jak i debiut w zawodowym MMA. Dla obu również będzie to rewanż za starcie na arenie amatorskiej.

PPV na galę KSW 59 w sprzedaży na KSWTV.COM

Na polską scenę MMA wkracza nowe pokolenie zawodników, którzy przez lata zbierali doświadczenie na zawodach amatorskich, a teraz, już jako wszechstronni wojownicy wkraczają do zawodowego świata mieszanych sztuk walki. Podczas gali KSW 59 kibice będą mieli okazję zobaczyć starcie dwóch takich postaci. Obaj fighterzy mają po osiemnaście lat i obaj w roku 2019 mieli okazję zmierzyć się z sobą w klatce. Wówczas górą okazał się Wieczorek.

Cyprian Wieczorek już od jakiegoś czas mówił, że zaczyna szykować się do tego, aby spróbować swoich sił na arenie zawodowej. Zanim jednak ten młody fighter podjął taką decyzję, zdobył ogromne doświadczenie w amatorstwie. Cyprian ma przewalczonych ponad sześćdziesiąt pojedynków, z których zdecydowaną większość wygrał. Tocząc swoje boje Wieczorek zdobył między innymi tytuły mistrza Europy i mistrza Polski. Trzy raz uzyskał również najlepszy wynik w rocznym rankingu Amatorskiej Ligi MMA.

Talent Cypriana został dostrzeżony także przez kapitułę Heraklesów, najbardziej prestiżowych nagród w polskim MMA. Zawodnik ze Świętochłowic otrzymał statuetkę dwa razy, zwyciężając w kategorii „Amatorskiego zawodnika roku” w latach 2019 oraz 2020. Teraz, po pięciu latach od rozpoczęcia swojej przygody z MMA, Cyprian wkroczy na drogę zawodowych wojowników.

Patryk Likus, to reprezentant kluby MMATadores Katowice. Przygodę ze sportami walki rozpoczął już w wieku dziesięciu lat. Najpierw trenował zapasy, w których odnosił spore sukcesy. Dwukrotnie sięgnął po tytuły wicemistrza Polski oraz siedmiokrotnie mistrza Śląska. Wielokrotnie zwyciężał też na zawodach międzynarodowych.

Po wejściu do świata MMA Likus podobnie jak Wieczorek walczył amatorsko. Stoczył blisko piętnaście pojedynków, z których większość wygrał. Zdobywał medale Amatorskiej Ligi MMA, ale zbierał również doświadczenie w walkach półzawodowych na profesjonalnych galach mieszanych sztuk walki. Do tej pory rozegrał trzy takie boje i ze wszystkich wyszedł zwycięsko. Po raz ostatni bił się we wrześniu 2020 roku, na gali Armia Fight Night.

Teraz, wchodząc do zawodowego MMA, Patryk Likus będzie chciał zrewanżować się Cyprianowi Wieczorkowi za przegraną sprzed lat. Obaj natomiast szykują się na to, żeby pokazać się z jak najlepszej strony w pierwszym zawodowym pojedynku rozegranym na największej europejskiej arenie MMA. Który jednak z nich wyjdzie zwycięsko z okrągłej klatki? Przekonamy się już 20 marca, podczas gali KSW 59.

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments