ksw 61 parnasse pejić zapowiedź

Droga do KSW 61 – Salahdine Parnasse i Filip Pejić

Bartosz Sobczak
0
Published: 02 June 2021

Drugą walką wieczoru gali KSW 61 będzie starcie byłego mistrza wagi piórkowej Salahdine’a Parnasse z Filipem Pejiciem. Pojedynek ten może wyłonić kolejnego pretendenta do walki o pasa.

Bilety na galę KSW 61 w sprzedaży na eBilet.pl

Salahdine Parnasse, który przebojem wdarł się do organizacji KSW i doszedł w niej na sam szczyt wagi piórkowej, wydawał się być zawodnikiem nie do zatrzymania i mistrzem, który przez lata będzie zasiadał na tronie swojej kategorii. Podczas gali KSW 58 doszło jednak do prawdziwej sensacji.

W walce wieczoru KSW 58 Salahdine Parnasse stanął do obrony pasa wagi piórkowej przeciwko nieprzewidywalnemu Danielowi Torresowi. Pojedynek rozegrał się bardzo szybko. Po kilku wymianach w stójce Daniel Torres trafił mistrza ciosem, po którym Salahdine padł na matę. Tym samym Brazylijczyk jako pierwszy zawodnik w historii pokonał Francuza, a po walce zasiadł na tronie wagi piórkowej organizacji KSW.

Salahdine, który nigdy wcześniej nie zaznał goryczy porażki, jest pewny, że był to jedynie wypadek przy pracy i wierzy, że Torres wygrał przez szczęśliwy traf. Francuzowi zależy więc bardzo na tym, żeby nie tylko wrócić na tron, ale również na tym, żeby udowodnić ponownie swoją wartość w klatce.

Slahdine Parnasse trafił do KSW w roku 2017 i w debiucie dla organizacji pokonał Łukasza Rajewskiego. Następnie zmierzył się z byłymi mistrzami organizacji Arturem Sowińskim i Marcinem Wrzoskiem i również po tych starciach jego ręce zostały uniesione w geście zwycięstwa.

W kolejnym boju, walcząc już o pas, Salahdine w pięknym stylu zdominował Romana Szymańskiego. Wygrał z nim przez nokaut w drugiej rundzie starcia, a w następnym starciu rozbił Ivana Buchingera.

Teraz, chcąc wrócić na szczyt, Parnasse zmierzy się z Filipem Pejiciem, który również ma mistrzowskie ambicje.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3571

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments