Filip Bątkowski o sytuacji z Łopaczykiem: “Łopaczyk miał walczyć na gali w listopadzie, nie było pomysłu na rywala dla niego, w związku z tym odszedł do Babilon MMA. W moim odczuciu niehonorowo, bo mieliśmy konsultować wybór organizacji i rywala, a ja zatrzymałem się na etapie rozmów z Cage Warriors lub KSW.”

Bartosz Sobczak
0
Published: 19 October 2021

Filip Bątkowski – Założyciel prężnie rozwijającej się federacji Armia Fight Night, niedawno udzielił nam wywiadu, w którym poruszyliśmy temat np. Tymoteusza Łopaczyka, Sylwestra Millera czy Mansura Azhieva. Zapraszam do odczytania naszej rozmowy.

1. Ostatnio na światło dzienne wyszła informacja o tym, że Tymoteusz Łopaczyk nie jest już waszym zawodnikiem, a federacji nie opuścił w przyjaznych okolicznościach. Mógłbyś coś o tym powiedzieć? 

Myślę, że wszystko co w tym temacie miało być powiedziane, już zostało w wywiadach lub w programie Oktagon Live – Łopaczyk miał walczyć na gali w listopadzie, nie było pomysłu na rywala dla niego, w związku z tym odszedł do Babilon MMA. W moim odczuciu niehonorowo, bo mieliśmy konsultować wybór organizacji i rywala, a ja zatrzymałem się na etapie rozmów z Cage Warriors lub KSW.

2. Armia Fight Night dość mocno przebija się do mainstream’u Polskiego MMA. Jak dobrze wiemy, FEN czy KSW robią już swoje eventy w systemie PPV. Czy zastanawiałeś się w ogóle nad możliwością wprowadzenia tego do AFN? 

Tak, myślimy o tym, ale nie jest to jeszcze dobry moment. Chcemy dać kibicom dobry produkt za darmo, ponadto mamy wielu bardzo dobrych sponsorów, dla których liczy się oglądalność. Na otwartej antenie TVP SPORT mamy oglądalności sięgające od 3 do nawet 10 – krotności sprzedaży PPV przez wspomniane organizacje.

3. Teraz chciałbym poruszyć temat Sylwka Millera, a dokładniej jego sytuacji kontraktowej. Kilka miesięcy temu walczył o pas Cage Warriors, czy jest jeszcze na kontrakcie z nimi, czy jest tylko i wyłączenie zawodnikiem Armii? 

Jest tylko i wyłącznie zawodnikiem AFN – na walki w Cage Warriors musi dostać zgodę od organizacji, natomiast nie jestem zwolennikiem blokowania pojedynków w tej organizacji.

4. Niedługo twój były zawodnik Albert Odzimkowski zawalczy w KSW z Jasonem Radcliffem. Jak oceniasz to starcie, i jaki widzisz jego rezultat?

Jeśli Albert jest w pełni zdrowia powinien zwyciężyć z Jasonem do jednej bramki. U niego często problemy zdrowotne miały wpływ na przebieg pojedynków.

5. Mansur Azhiev po ostatniej walce na AFN, w emocjonalnej wypowiedzi zakomunikował że chce być w następnej walce anonsowany jako zawodnik reprezentujący Polskę. Czy tym razem się tak stanie? 

Oczywiście ! Ten apel na naszym Tik-Toku osiągnął ponad 800 000 wyświetleń – został ciepło przyjęty i nie może być inaczej.

6. Szymon Karolczyk ostatnią walkę wziął na zastępstwo na KSW 63. Był to jednorazowy wybryk, czy dzielicie tego zawodnika? 

Na ten moment sytuacja jednorazowa, ale wymiana na linii KSW-AFN rzadko jest blokowana…KSW dostaje dobrych zawodników, a nasi zawodnicy trochę promocji i doświadczenia na innej arenie.

7. Ostatnio Adrian Kępa nie ma za dużo szczęścia w swoich walkach. Z ostatnich pięciu walk, wygrał trzy, w tym dwie walcząc dla Armii. Czy dacie mu jeszcze szasnę walki dla was?

Na ten moment sytuacja jednorazowa, ale wymiana na linii KSW-AFN rzadko jest blokowana…KSW dostaje dobrych zawodników, a nasi zawodnicy trochę promocji i doświadczenia na innej arenie.

Leave a review
0
0