Gala Babilon Promotion w Raszynie. “Kieszonkowa Rakieta” Dani Hodges: Boks jest w moim sercu!

Bartosz Sobczak
0
Published: 31 October 2019

KIESZONKOWA RAKIETA” DANI HODGES: BOKS JEST W MOIM SERCU!

Zaczynałam od taekwon-do i kickboxingu, ale to boks jest w moim sercu. Na obozach trenuję po 2-3 razy dziennie – mówi nazywana „Kieszonkową Rakietą” Dani Hodges przed walką z Wiktorią Sądej na gali Babilon Promotion, która odbędzie się 30 listopada w Raszynie.

Po 13-miesięcznej przerwie na ring wraca utalentowana Wiktoria Sądej (Babilon Promotion), 5-krotna Mistrzyni Polski i 2-krotna Wicemistrzyni Europy w boksie olimpijskim. Zawodową karierę zaczęła od porażki w Kopalni Soli „Wieliczka” z Dorotą Norek (4-0), ale jej brytyjska rywalka także zaczęła profesjonalne boksowanie od przegranej. Potem wygrała 4 pojedynki z rzędu, a dziś ma rekord 5-2.

W moim domu jako pierwszy zaczął trenować… syn, który chodził na taekwon-do. W klubie oferowano tygodniowe bezpłatne zajęcia dla rodziców, spróbowałem i się wciągnęłam. Wygrywałam turnieje, a następnie zajęłam się kickboxingiem, gdzie też odnosiłam sukcesy. Ale to boks jest w moim sercu. Na obozach trenuję po 2-3 razy dziennie, a poza nimi mam przynajmniej jeden trening – wyznaje „Kieszonkowa Rakieta”.

Wiktorię Sądej czeka bardzo trudne zadanie. Dani Hodges z ogromnym zaangażowaniem przygotowuje się do pojedynku w Polsce.

Zawsze wolałam używać rąk niż kopać. Wyjazd do Hiszpanii w 2017 roku na walkę z Evą Naranjo (wtedy 9-0) był błędem, ale widziałam swoją szansę, poza tym chciałam zarobić trochę pieniędzy. Jednak nie żałuję tego, mam świetne wspomnienia i cały czas tamta walka mnie motywuje. W Platinum Boxing Club w Burntwood trenuję w większości z mężczyznami i traktowana jestem jak chłopak, nie mam taryfy ulgowej – twierdzi przeciwniczka Wiktorii Sądej.

Co ciekawe i Wiktoria Sądej, i Dani Hodges wzorują się między innymi na słynnej złotej medalistce olimpijskiej Nicoli Adams.

To dzięki niej i Katie Taylor boks kobiet rośnie w siłę. Ja też chcę dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju żeńskiego boksu – podreśla 33-letnia Dani Hodges, której trenerami są Lee Goodwin i Steve Cadman.

23-letnia Wiktora Sądej ma jednak dużo większe doświadczenie bokserskie. Zdobywała złote medale Mistrzostw Polski w kadetkach (2012), juniorkach (2013, 2014), młodzieżowcach (2017) i seniorkach (2018). Srebrne krążki Mistrzostw Europy wywalczyła w kadetkach w 2012 roku i juniorkach w 2014 roku.

W walce wieczoru na gali w Raszynie organizowanej przez Tomasza Babilońskiego spotkają się górnik z krwi i kości Robert Talarek (24-13-2, 16 KO) z olimpijczykiem z Pekinu i brązowym medalistą Mistrzostw Europy Aleksandrem Streckim (9-1-1, 4 KO). Obaj mają na koncie po cztery wygrane z rzędu, lecz seria któregoś z nich zostanie przerwana.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>>

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments