Gala Babilon Promotion w Raszynie. Zawodowy debiut byłego Mistrza Polski Juniorów Patryka Trochimiaka

Bartosz Sobczak
0
Published: 12 November 2019

Już kilka lat temu Patryk Trochimiak zaliczał się do najlepszych polskich bokserów wagi lekkiej, zaś ostatnio bardzo dobrze spisywał się w w rozgrywkach ligowych. 30 listopada na gali Babilon Promotion w Raszynie zadebiutuje wśród profesjonalistów, a jego rywalem będzie Ukrainiec Mykhailo Sovtus.

W 2013 roku Patryk Trochimiak został Mistrzem Polski Juniorów w wadze do 56 kg, a w drodze po złoto w Grudziądzu wygrał między innymi z Rafałem Pląderem, dziś legitymującym się rekordem 2-0 jako zawodowiec. W następnym roku doszedł do półfinału MP Seniorów w kategorii do 60 kg. Obok niego na podium stali faworyci – Dawid Michelus (złoto), Mateusz Polski (srebro) i Radomir Obruśniak (brąz).

W kolejnych sezonach Patrykowi Trochimiakowi nie wiodło się już tak dobrze, najczęściej odpadał w ćwierćfinałach MP Seniorów i Młodzieżowców, – zdarzało się, że po minimalnych porażkach 2:3. Skutecznie boksował natomiast w Extralidze Boksu Olimpijskiego w barwach Leone Imperium Boxing Wałbrzych, pokonując w limicie do 64 kg między innymi Arkadiusza Zakharyna i Patryka Tomczaka.

Na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego w Raszynie Patryk Trochimiak spotka się z Ukraińcem Mykhailo Sovtusem, który jako zawodowiec wygrał jedną walkę i dwie przegrał – wszystkie werdykty na punkty.

30 listopada na Babilon Promotion pierwszy pojedynek w boksie profesjonalnym stoczy również medalista Mistrzostw Świata i Europy w kickboxingu Jan „Iron” Lodzik. Jego przeciwnikiem w Raszynie będzie pochodzący z Wietnamu, a walczący dla Słowacji Kristian Nguyen. W walce wieczoru Robert Talarek (24-13-2, 16 KO) spotka się z olimpijczykiem z Pekinu i brązowym medalistą ME Alexem Streckim (9-1-1, 4 KO). Z kolei utytułowaną Wiktorię Sądej (0-1) czeka ciężki bój z brytyjską „Kieszonkową Rakietą” Dani Hodges (5-2).

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments