Wikłacz mistrz KSW

Jakub Wikłacz nowym mistrzem KSW!

Bartosz Sobczak
0
Published: 17 December 2022

W co-main evencie gali XTB KSW 77 zmierzyli się Sebastian Przybysz i Jakub Wikłacz. Był to trzeci pojedynek obu zawodników. Stawką walki był pas mistrzowski kategorii koguciej. Jak zakończyła się trylogia?

Historia rywalizacji Sebastiana Przybysza z Jakubem Wikłaczem sięga roku 2017. Wówczas obaj zawodnicy walczyli jeszcze poza klatką KSW. Do ich pierwszego starcia doszło na gali ACB. Pojedynek zakończył się na kartach sędziowskich i to Jakub wyszedł z niego jako zwycięzca. Trzy lata później, już w klatce KSW, Sebastian zrewanżował się za pierwszą przegraną i znokautował Jakuba w trzeciej rundzie pojedynku.

Od czasu tamtej walki obaj nie przegrali żadnego pojedynku, a Sebastian zdobył mistrzowski tytuł. Wiele wskazywało więc na to, że drogi tych zawodników w końcu przetną się ponownie. Sebastian Przybysz i Jakub Wikłacz mieli zmierzyć się z sobą już w pierwszej połowie tego roku, ale kontuzja Jakuba pokrzyżowała te plany. Teraz jednak w końcu dojdzie do trzeciego starcia, które być może ostatecznie zamknie historię tej rywalizacji.

Hitowa gala XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski spotka się z Mamedem Khalidovem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Pierwsze słowa Mameda Khalidova po walce:

Jakub Wikłacz pokonał Sebastiana Przybysza!

Wikłacz rozpoczął frontalnymi kopnięciami, a Przybysz odpowiedział niskimi kopnięciami. Klincz pod siatką. Pretendent wciska mistrza w siatkę. Obrotowe kopnięcie, chwila kulanki w parterze jednak Wikłacz zaczął się kręcić z dołu i Przybysz wrócił do stójki. Udane obalenie Wikłacza. Jakub Wikłacz stara się wykluczyć nogi rywala, atakuje korpus Sebastiana chcąc przejść do dosiadu. Nic z tego jesteśmy ponownie w stójce. Wysokie kopnięcie Wikłacza i szybkie ponowienie akcji. Przybysz odgryza się kolanami. Bardzo ładna wymiana ciosów na zakończenie rundy.

W krótkim dystansie Wikłacz inicjuje akcję w klinczu jednak to mistrz znalazł się w lepszej pozycji i dociska rywala do siatki żmudnie pracując nad uzyskaniem pozycji dominującej. Jakub Wikłacz kreatywnie kręci się w parterze jednak Przybysz odpowiada równie udaną akcją. Mistrz z góry. Bardzo mocne ciosy łokciami z góry w wykonaniu Sebastiana. Bardzo fajna gra parterowa, obaj zawodnicy imponują kreatywnością. Wikłacz sweepuje i jest na górze. Minuta do końca rundy. Mistrz atakuje łokciami z dołu, pretendent odpowiada młotkami.

Brutalna praca obu zawodników w trzeciej rundzie. Zarówno Przybysz jak i Wikłacz nie szczędzą sobie łokci w parterze. Tylko czekać, aż pojawią się rozcięcia. Bardzo dobra praca Jakuba z góry, dzięki doskonałemu grapplingowi pretendent jest w stanie utrzymać mistrza na plecach. Wikłacz trafia kolanem pod siatką. Wow jakub Wikłacz był bardzo blisko duszenia, niestety w zakończeniu akcji na korzyść zawodnika przeszkodził gong kończący rundę.

Zaczynamy rundy mistrzowskie! Czwarta odsłona. Ciosy na korpus ze strony Przybysza na co Wikłacz odpowiedział middle-kickiem. Zwarcie i Sebić próbuje przenieść walkę na matę jednak Jakub sweepuje i ma dosiad! Wikłacz za plecami Przybysza. Świetna runda w wykonaniu pretendenta.

Mamy ostatnią, piątą rundę. Wydaje się, że na kartach sędziowskich może prowadzić Jakub Wikłacz. Dobry początek rundy w wykonaniu mistrza, który dwukrotnie obalił rywala. Pretendent stara się wypracować pasywność Przybysza. Sebastian atakuje serią ciosów z góry. Wikłacz stara się odpowiadać jednak ciosy z dołu nie mają takiej siły i szybko skręca się by uciec przed atakami Przybysza. Bardzo dużo żmudnej, trudnej pracy Przybysza z góry. Zawodnik Mighty Bulls stara się przytrzymywać nadgarstek Wikłacza, ten jednak wykonuje kolejnego udanego sweepa. Koniec walki!

Jakub Wikłacz pok. Sebastiana Przybysza po niejednogłośnej decyzji sędziów

Kursy na walkę Pudzianowski vs Khalidov

Całą galę KSW 77: Pudzianowski vs. Khalidov obstawicie u bukmachera eFortuna.pl! Za samo otwarcie konta zgarniacie darmowe 20 zł na dowolny zakład. Dodatkowo legalny bukmacher przygotował specjalny zakład bez ryzyka do 600 zł.

Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, a jeśli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli typerskie przeczucie Cię zawiedzie przy okazji KSW 77, otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

Leave a review
0
0