Jakub Wikłacz KSW

Jakub Wikłacz po KSW 77: “Klątwa gilotyny akurat z Sebastianem, a w innych walkach wchodzą!” [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 18 December 2022

Jakub Wikłacz udzielił Jarkowi Świątkowi wywiadu na backstage’u po gali XTB KSW 77 w Gliwicach. Nowy mistrz kategorii koguciej opowiedział o przebiegu trzeciego starcia z Sebastianem Przybyszem oraz o uczuciach związanych z wywalczeniem mistrzowskiego pasa kategorii koguciej.

Jakub Wikłacz i Sebastian Przybysz napisali w okrągłej klatce KSW piękną historię. Warto jednak wspomnieć, że pierwszą walkę zawodnicy stoczyli jeszcze na gali ACB 63 w lipcu 2017 roku. Drugi pojedynek to już starcie na gali KSW 53: Reborn natomiast zwieńczenia trylogii mogliśmy doświadczyć na XTB KSW 77 w Gliwicach.

Jaru nie mógł pominąć pytania odnośnie ciasnej gilotyny wpiętej przez Wikłacza. Sebastiana Przybysza wyraźnie uratował gong kończący rundę. Jak na ten moment zareagował Kuba?

“Jestem pewien, że gdybym miał 10 sekund więcej, może nawet 5 czy 3 sekundy to by weszło, no ale jest twardy naprawdę Sebek, ma serducho, walczy do końca. No co to dużo mówić, runda była pięć minut, a nie pięć minut i trzy sekundy. Tak, więc nie udało się, ale to klątwa tej gilotyny akurat z Sebastianem, w innych walkach wchodzą!”

Jakub Wikłacz wypowiedział się również bardzo miło na temat Sebastiana Przybysza, doceniając zarówno jego klasę sportową jak i zachowanie po walce.

“No duża klasa, naprawdę bardzo duża klasa. Zresztą on jest super zawodnikiem i super człowiekiem, tak ja to widzę i gdyby nie to, że się bijemy między sobą to podejrzewam, że byśmy byli naprawdę dobrymi znajomymi no bo wiem, że on jest w porządku, jest gość uczciwy i szczery. No nie wiem mało chyba jest takich walk, w których zawodnicy tak się do siebie uśmiechają.”

Na sam koniec Jakub Wikłacz raz jeszcze podkreślił, że właśnie dzięki wzajemnej motywacji są w stanie dzięki swej obecności i rywalizacji wskoczyć na wyższy poziom. Niewykluczone zatem, że zobaczymy wkrótce zawodników trenujących wspólnie.

Jakub Wikłacz po zdobyciu pasa KSW!

Leave a review
0
0