Joanna Jędrzejczyk vs. Yan Xiaonan na gali UFC 261 w Singapurze!

Bartosz Sobczak
0
Published: 30 January 2021

Joanna Jędrzejczyk zmierzyła się w swoim ostatnim pojedynku z Weili Zhang, i niejednogłośnie przegrała z reprezentantką Chin. Walka JJ z Zhang odbyła się na początku 2020 roku, i od tamtego momentu Asia nie pojawiła się ani razu w oktagonie UFC.

Dziś Bruno Massami poinformował na swoim Twitterze, że powrót Jędrzejczyk planowany jest na kwietniową galę UFC 261, która odbędzie się w Singapurze, a walka prawdopodobnie zamknie samą galę.

Rywalką Polki ma być pogromczyni Karoliny Kowalkiewicz – Xiaonan Yan. Starcie dwóch topowych zawodniczek wagi słomkowej jest planowane na 24 kwietnia. Media donoszą że walka ta ma wyłonić następną pretendentkę do pasa mistrzowskiego UFC. Yan jest specjalistką od przeciągania swoich walk do samego końca. W swoich 6 ostatnich walkach zaliczała same jednogłośne decyzje, a w całej swojej karierze dotrwała do 8 decyzji.

To samo możemy powiedzieć o JJ, która na 6 walk zaliczyła aż 5 decyzji sędziowskich. Xiaonan Yan podczas swojej przygody w UFC nie zaznała jeszcze smaku porażki, a w ostatniej walce pokonała Claudię Gadelhę.

Jędrzejczyk w ostatnim czasie przeplata zwycięstwa z porażkami. Na 5 ostatnich walk, aż 3 przegrała. Ostatnią swoją walkę przegrała w Marcu 2020 roku na gali UFC 248, gdzie musiała uznać wyższość Weili Zhang.

Autor Oskar Dela

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments