Karolina Owczarz przed walką z Justyną Habą: “To może być dobra jatka”

Bartosz Sobczak
0
Published: 29 October 2020

Podczas gali KSW 56 do okrągłej klatki polskiej organizacji powróci Karolina Owczarz. Zawodniczka z Łodzi po raz ostatni walczyła w grudniu roku 2019 kiedy to pokonała Aleksandrę Rolę. Późniejsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i odwołaniem gal spowodowały, że Karolina dopiero teraz stoczy swój czwarty bój w zawodowym MMA.

– Bardzo już stęskniłam się za rywalizacją – przyznaje Karolina. – Tak jak w pierwszym roku kariery sama zdecydowałam, żeby zrobić tylko jedną walkę, tak w tym obiecałam sobie zrobić trzy i niestety to nie wypaliło. Bardzo mi przykro, bo po ostatniej walce nic mi nie doskwierało i szybko byłam gotowa do kolejnego pojedynku. Niestety najpierw pandemia pokrzyżowała plany. Potem do tego doszedł złamany nos, który wykluczył mnie ze sparingowych, mocnych treningów. Najważniejsze jest jednak to, że w końcu uda się wejść do klatki i mam nadzieję, że nic do tego czasu już się nie wydarzy. Nie mogę się już doczekać startu.

Rywalką Karoliny w klatce KSW będzie Justyna Haba, zawodniczka z podobnym doświadczeniem i mająca za sobą starty na ogromnych galach japońskiej organizacji Rizin.

– Kończą się już powoli walki, na które można było przygotować jedną konkretną akcję – mówi Karolina Owczarz. – Justyna jest według mnie najbardziej kompletną zawodniczką z jaką przyjdzie mi się zmierzyć, szczególnie, że biła się na bardzo dużych galach, więc wie z czym to się je. Wyjdzie na pewno skoncentrowana, co pokazywała podczas innych wydarzeń. Jest solidną wytrenowana w każdej płaszczyźnie i na pewno nie będzie odstawała ode mnie fizycznie. Ma kondycję na trzy rundy, więc tutaj myślę, że może być dobra jatka i szczerze mówiąc nie wiem w jakiej płaszczyźnie ta walka ostatecznie się potoczy.

Dalsza część rozmowy:

https://www.kswmma.com/news/3331

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments