Khamzat Chimaev vs Paulo Costa UFC 294 Abu Dhabi

Khamzat Chimaev vs. Paulo Costa na UFC 294 w Abu Dhabi! Zmiana planów UFC!

Bartosz Sobczak
0
Published: 20 July 2023

Organizacja UFC ogłosiła, że wreszcie dojdzie do wielce wyczekiwanego pojedynku Khamzat Chimaev vs. Paulo Costa. Zawodnicy kategorii średniej zmierzą się 21 października na gali UFC 294 w Abu Dhabi! W związku z tym zestawieniem matchmakerzy musieli zmienić swoje pierwotne plany.

Dana White, prezes najlepszej ligi MMA na świecie w specjalnym oświadczeniu poinformował, że organizacja UFC zestawiła wielce wyczekiwany pojedynek Khamzata Chimaeva z Paulo Costą. Nie było to jedyne zestawienie ogłoszone przez White’a. Dana zapowiedział także rewanżowe starcie Islama Makhacheva z Charlesem Oliveirą, wiecej na ten temat znajdziecie w dedykowanym artykule. Islam Makhachev vs. Charles Oliveira 2 na UFC 294!

Fani, którzy od wielu miesięcy wyczekiwali na powrót do octagonu Khamzata Chimaeva i Paulo Costy zapewne pieją z zachwytu. Matchmakerzy organizacji UFC postanowili wykorzystać fakt, że “Borz” i “Borrachinha” nie pałają do siebie sympatią i zestawili ich ze sobą na hitową galę UFC 294 w Abu Dhabi. Wydarzenie odbędzie się 21 października w Etihad Arena.

Niepokonany w zawodowym MMA Chimaev ostatni pojedynek stoczył we wrześniu ubiegłego roku na UFC 279, od tamtej pory fighter pozostawał zatem nieaktywny szykując się do przejścia do kategorii średniej.

Paulo Costa jeszcze dłużej czeka na powrót do octagonu, gdyż ostatnią walkę stoczył na UFC 278 kiedy pokonał po decyzji sędziów Luke’a Rockholda, byłego mistrza organizacji UFC.

Zmiana planów UFC!

Organizacja UFC zmieniła zatem plany, gdyż pierwotnie Paulo Costa miał zmierzyć się z Ikramem Aliskerovem na gali UFC 291 w Salt Lake City. Drugi z wymienionych także wystąpi w Abu Dhabi, gdzie zawalczy z Nassourdinem Imavovem. Poniżej oficjalne ogłoszenie Dany White’a!

Leave a review
1
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments