Wrzosek pokonał Moznego KSW 79

KSW 79: Arkadiusz Wrzosek pokonał Tomasza Moznego po niesamowitej walce!

Bartosz Sobczak
0
Published: 25 February 2023

W siódmej walce gali KSW 79 zmierzyli się Arek Wrzosek i Tomas Mozny. Pojedynek był rewanżowym starciem obu zawodników jednak warto pamiętać, że pierwsza walka odbyła się na zasadach K-1. Czas na rewanż w MMA! Kto będzie górą? Wrzosek czy Mozny?

Do kickboxerskiej walki Arkadiusza Wrzoska z Tomášem Možným doszło w roku 2015 podczas gali w Warszawie. Panowie starli się w boju o pas mistrzowski organizacji WKU. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie, ale Polak musiał uznać wyższość Słowaka w ringu. Po ponad siedmiu latach od tamtego boju panowie zmierzą się ponownie, tym razem w klatce KSW.  

Arkadiusz Wrzosek ma za sobą świetny debiut w KSW. W sierpniu na gali KSW 73 zderzył się z Tomaszem Sararą i po efektownym, brutalnym pojedynku rozbił go pod koniec trzeciej rundy. Starcie zostało wybrane walką wieczoru, a zawodnicy nagrodzeni bonusami. Dla Arkadiusza pojedynek w KSW był nie tylko debiutem w organizacji, ale również w zawodowym MMA.

Tomáš Možný jest jednym z czołowych europejskich kickboxerów wagi ciężkiej. W ringach stoczył ponad 30 pojedynków, z których 21 wygrał. Rywalizował w prestiżowej organizacji Glory, gdzie jego starcie z Antonio Plazibatem zostało wybrane najlepszą walką roku 2019.

W kickboxingu Možný  wywalczył między innymi tytuł mistrza świata i Europy. „Słowacki Gigant” ma za sobą również dwie walki w MMA. Ostatni raz rywalizował w klatce w październiku zeszłego roku i podczas gali Real Fight Arena dopisał do swojego rekordu zwycięstwo przez nokaut.

Gala KSW 79, gdzie w walce wieczoru Phil de Fries spotka się z Toddem Duffeem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Niestety transmisja nie jest dostępna w żadnej ze stacji telewizyjnych, ale można ją oczywiście oglądać na telewizorze Smart TV w aplikacji Viaplay, która jest dostępna w całej Polsce zarówno na telewizorach, komputerach, laptopach, tabletach jak i smartfonach.

Relacja z walki

Wrzosek rozpoczyna niskim kopnięciem. Low kick na low kick. Kolejne niskie kopnięcie Polaka. Ładnie skrócił dystans Wrzosek by ukąsić Moznego mocnym ciosem. Bardzo mocne low kicki Arka sprawiają spory problem Słowakowi. Arkadiusz Wrzosek trafia wysokim kopnięciem. Mozny przetrwał i walczymy dalej. Mozny stara się iść do przodu, ale póki co nie trafia. Cios za cios. Wrzosek wycina Słowaka lowem, ten siedzi pod siatką. Zaczyna to wyglądać jak walka do jednej bramki. Mozny starał się przechwycić nogę i pójść po obalenie, nic z tego. Runda 10:9 dla Wrzoska.

Po low kickach Polak zaatakował middle kickiem. Kolejne niskie kopnięcie na lewą nogę Moznego. I kolejn raz wielki Słowak ląduje na macie. Pojawiło się rozcięcie w okolicach lewego oka Moznego. Wrzosek atakuje wątrobę, a później kolejny raz wycina Moznego. Bardzo ładna akcja Wrzoska low kick i długi prosty, który ląduje na twarzy Moznego. Bez wątpienia druga runda także na konto Arkadiusza Wrzoska. Pytanie czy sędziowie nie wypunktują jej 10:8.

Powtórka z rozrywki na otwarcie finałowej rundy. Wow potężnym ciosem trafia Mozny i sytuacja się odwraca! Coś niebywałego! Petardy, bomby z gory ze strony Tomasa Moznego. Wrzosek wraca do stójki, ale jest mocno rozbity. Trafiaaaa Arkadiusz Wrzosek! Wow! Co za pojedynek! Fenomenalnie odgryza się Mozny mocnymi prostymi. Wrzosek ponownie wycina Moznego niskim kopnięciem. Niesamowite Mozny trafia i Wrzosek leci do tyłu jednak gdy Słowak się zbliża Polak udanie odwraca pozycję i to on znajduje się na górze w parterze. Hala w Libercu kipi emocjami, co za hałas!

Leave a review
0
0