Roberto Soldić vs Patrik Kincl KSW 63 teaser

Międzynarodowe boje o pasy w historii KSW

Bartosz Sobczak
0
Published: 15 August 2021

Podczas gali KSW 63 dojdzie do starcia mistrzowskiego o pas wagi półśredniej pomiędzy Roberto Soldiciem i Patkiem Kinclem. Nie będzie to pierwszy bój o pas w historii KSW, w którym fani zobaczą dwóch zagranicznych zawodników.

Po raz pierwszy do konfrontacji mistrzowskiej pomiędzy dwoma zawodnikami spoza Polski doszło w roku 2015. 23 maja podczas gali KSW 31 pochodzący z Chorwacji Goran Reljić zmierzył się ze Słowakiem, Atillą Véghiem, o zwakowany przez Jana Błachowicza tytuł wagi półciężkiej. Relić miał wówczas za sobą zwycięstwa nad Karolem Celińskim i Tomaszem Narkunem. Atilla wracał do KSW po rozstaniu z amerykańską organizacją Bellator, w której wywalczył pas wagi półciężkiej. Starcie na KSW 31 rozegrało się na pełnym dystansie, a sędziowie nie byli jednomyślni, ostatecznie jednak to Relić wyszedł z klatki z pasem na biodrach. W kolejnym pojedynku Goran utracił pas w rewanżowym boju z Tomaszem Narkunem, który do dziś dzierży ten tytuł.

W królewskiej kategorii wagowej po raz pierwszy do walki o tytuł pomiędzy dwoma obcokrajowcami doszło dopiero w oku 2019. Anglik Phill De Fries stanął wówczas do obrony pasa przeciwko Brazylijczykowi Luisowi Henrique. Do starcia doszło podczas londyńskiej gali KSW 50. Pojedynek zakończył się na kartach sędziowskich, a na tronie wagi ciężkiej pozostał De Fries, który do dziś jest jej królem.

W wadze średniej w starciach o pas pojawiło się kilku zawodników z zagranicy, jednak nigdy nie doszło do konfrontacji mistrzowskiej bez udziału Polaka. Dziś czempionem kategorii średniej jest Mamed Khalidov, który w ostatnim boju odebrał tytuł Scottowi Askhamowi.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3627

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments