paulo costa ufc

Nie będzie walki Costa vs. Whittaker! Brazylijczyk krytykuje pracowników UFC za brak umiejętności negocjacyjnych.

Bartosz Sobczak
0
Published: 19 December 2022

Wielce oczekiwany pojedynek Paulo Costy z Robertem Whittakerem, który był planowany na UFC 284 w Australii ostatecznie nie dojdzie do skutku. Brazylijczyk od dłuższego czasu przebąkiwał, że żadne kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, a dziś Brett Okamoto, dziennikar stacji ESPN potwierdził, że negocjacje kontraktowe upadły.

Taka informacja z pewnością zasmuci wszystkich Australijczyków, którzy mieli wielką chęć na to by dopingować Roberta Whittakera w starciu z mocnym rywalem. Póki co nie określono czy Whittaker pozostanie w karcie walk i jeśli tak to z kim przyjdzie mu się zmierzyć jednak wielu innych mocnych zawodników kategorii średniej ma już zestawione pojedynki i może być tak, że kolejny bój Whittakera zostanie odłożony w czasie.

Gala UFC 284 odbędzie się 11 lutego 2023 roku w australijskim Perth, a choć branżowe media wielokrotnie informowały o zestawieniu Costa vs. Whittaker to Brazylijczyk notorycznie powtarzał, że nic nie zostało jeszcze oficjalnie podpisane.

Warto wspomnieć, że zawodnicy mieli pierwotnie zmierzyć się w kwietniu 2021 roku jednak wtedy chory Brazylijczyk musiał wycofać się z rozpiski, a w jego miejsce wskoczył Kelvin Gastelum. Teraz natomiast Paulo Costa zrzuca winę na pracowników organizacji UFC, którzy rzekomo nie posiadają umiejętności negocjacyjnych. Co więcej Costa zarzeka się, że została mu ostatnia walka w umowie i nie zamierza podpisywać nowego kontraktu na “niekorzystnych” warunkach. Tradycyjnie zatem rozchodzi się o pieniądze i niewykluczone, że jeśli krnąbrny Brazylijczyk będzie się nadal wstrzymywał z wypełnieniem umowy to organizacja pozwoli mu odejść.

Leave a review
0
0