Paulo Costa zmierzy się z Marvinem Vettorim na listopadowym Fight Night’cie.

Bartosz Sobczak
0
Published: 09 September 2021

Kilka godzin temu dostaliśmy oficjalne potwierdzenie na facebook’owym koncie UFC, o powrocie Paulo Costy do organizacji UFC. Jego rywalem po roku pauzy zostanie Marvin Vettori, czyli ostatni rywal Israela Adesanyi, i aktualny numer 5. rankingu wagi średniej. Ich starcie ma się odbyć na gali UFC Fight Night, która odbyć się ma 23 października, i będzie Main Eventem tego wydarzenia.

Paulo Costa swoje ostatnie starcie odbył na UFC 253, we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas zmierzył się on w mistrzowskim boju z Israelem Adesanyą. Walka Zakończyła się w drugiej rundzie poprzez ciosy w parterze, a zwycięsko wyszedł broniący pasa Adesanya. Przed tym starciem Brazylijczyk zaliczył passę 13 zwycięstw, z czego 5 z nich zaliczył w UFC. W tym czasie nie doznał ani jednej porażki, a w dodatku większość swoich rywali kończył w pierwszej lub drugiej rundzie. W jego karierze doszło do tylko jednej decyzji, w walce z Yoelem Romero.

Marvin Vettori tak jak Costa – W swojej ostatniej walce zmierzył się z Israelem Adesanyą w starciu o pas. Walka ta odbyła się w czerwcu tego roku, i Włoch został jednomyślnie wypunktowany przez “Last Stylebendera”. Vettori do UFC zawitał w 2016 roku, i od tego czasu zawalczył 11 razy, z czego 7 razy udawało mu się wyjść zwycięsko. Do najważniejszych skalpów w jego karierze należą Kevin Holland oraz Jack Hermansson.

Pojedynek pomiędzy Costą a Vettorim zakontraktowany jest na pięć rund, a panowie zmierzą się w limicie wagi średniej. Walka odbędzie się 23 października, i prawdopodobnie gala zostanie zorganizowana w Abu Dhabi, skuli tego że następna gala z kolei – UFC 267, odbędzie się w Yas Bay Arena, właśnie w tym mieście.

Leave a review
0
0