Derlacz Bońkowski Projekt Wojownik

Paweł Derlacz i Szymon Bońkowski poprowadzą treningi weteranów podczas Projektu Wojownik w Olsztynie

Bartosz Sobczak
0
Published: 15 June 2021

29. Projekt Wojownik w 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie.

22 i 23 czerwca br. 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana będzie gospodarzem 29 edycji “Projektu Wojownik”, w której wezmą udział weterani oraz instruktorzy sportów walki z pobliskich jednostek wojskowych.

Podczas 29 spotkania “wojowników”  trening z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts) poprowadzi znakomity zawodnik oraz trener MMA, posiadacz 4 Ji Ws Shu, trener boksu oraz sędzia Submission Fighting  Paweł Derlacz. Paweł zajmuje się przygotowaniem zawodników w zakresie walki w stójce (uderzeń i kopnięć). Jego podopieczni zdobyli wiele cennych zwycięstw w prestiżowych galach na arenie międzynarodowej. Równocześnie zajęcia będzie prowadził doskonały zawodnik, instruktor MMA oraz samoobrony, posiadacz czarnego pasa judo (2 Dan),a także czarnego pasa w Brazylijskim Jju-Jitsu  i Jujutsu, wielokrotny medalista w sportach walki Szymon Bońkowski. Zajmuje się na co dzień przygotowaniem zawodników w zakresie walki w parterze oraz rzutów. Jego podopieczni zdobywali tytuły międzynarodowego mistrza KSW w  wadze półciężkiej, pasy mistrza KSW w wadze półśredniej, mistrza Europy oraz mistrza Świata w Muay Thai oraz najwyższe miejsca w polskich rankingach MMA.
Klub Arrachion Olsztyn, w którym głównymi trenerami są Paweł i Szymon otrzymał prestiżową nagrodę Heraklesa za najlepszy klub MMA w Polsce w 2011 roku.

W trakcie 2 dni treningów zajęcia poprowadzą także żołnierze z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej: zawodnik klubu Arrachion Olsztyn, wicemistrz świata oraz mistrz Europy, również wielokrotny mistrz Polski seniorów w taekwondo, obecnie zawodnik MMA – ppor. Bogusław Zawirowski, a także medalista mistrzostw Europy w K-1, a także medalista Polski w MMA – szer. Marcin Jabłoński.
Celem projektu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi środowisk pozawojskowych na los weteranów i ich poświęcenie służbie, integracja środowiska żołnierzy weteranów a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną kształtującą charakter i umiejętności,  która rozładowuje emocje, jest doskonała na stres i pomaga w adaptacji powracających po misji  żołnierzy.

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments