Radosław Paczuski KSW

Radosław Paczuski przed walką z Romanowskim: “To są małe rękawiczki. 1 cios i jest po robocie.” [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 10 January 2023

Radosław Paczuski wystąpi w co-main evencie gali XTB KSW 78 w Szczecinie. Reprezentant Uniq Fight Club będzie musiał stawić czoła nie tylko Tomaszowi Romanowskiemu, lecz również wrogo nastawionej publiczności, która zapewne ile sił w płucach będzie dopingować “Tommy’ego”. W jakiej formie jest Radek i jak nastawia się na walkę z Romanowskim, oraz jakie ma plany na 2023 rok?

Jaru przeprowadził dziś wywiad z Radosławem Paczuskim, zawodnikiem który wystąpi w co-main evencie najbliższej gali KSW 78 w Szczecinie. Reprezentant Uniq Fight Club stanie w szranki z Tomaszem Romanowskim. Bez wątpienia jak chodzi o starty w zawodowym MMA będzie to dla Radka największe wyzwanie w dotychczasowej karierze.

Na wstępie Jaru tradycyjnie zapytał o to jak Radek się czuje i jak forma przed galą:

“Półtora tygodnia przed galą czuję się bardzo dobrze, główna część przygotowań za mną, zrobiliśmy bardzo dużo sparingów, te przygotowania były dużo inne niż zazwyczaj przede wszystkim dlatego, że Tomek jest leworęczny, więc cały czas pracowaliśmy z mańkutami. Nawet jak robiliśmy tarcze to cały czas, typowo pod zawodnika leworęcznego. Można powiedzieć, że robota została wykonana, teraz trzeba troszeczkę złapać świeżości, będę chodził przez 9-10 dni na kriokomorę, żeby się zregenerować.”

Następnie Jaru zapytał Radka Paczuskiego o to czy myśli, że w swoim kolejnym występie w klatce KSW po walce z Romanowskim będzie walczył w main evencie wydarzenia:

“Myślę, że trzeba sobie zasłużyć tą walką z Tomkiem, jeżeli wygram i zrobię super pojedynek to myślę, że taka byłaby kolej rzeczy, ale zobaczymy tak naprawdę pokaże klatka co z tego wyjdzie, jeżeli walka byłaby atrakcyjna dla kibiców, a myślę że taka będzie. Skończy się przed czasem w jedną albo w drugą stronę bo zarówno ja jak i Tomek dysponujemy bardzo mocnym uderzeniem i jest kwestia kto kogo trafi, to są małe rękawiczki także czasem jeden cios i po prostu jest po robocie.”

Później Jarek zagadnął Radosława Paczuskiego o mocne strony Tomasza Romanowskiego. Co na ten temat powiedział doświadczony kickbokser?

“W przypadku Tomka na co trzeba uważać? Na pewno na jego boks, bo jest to zawodnik, który dużo korzysta z umiejętności bokserskich, skraca dystans, bije zamachowe sierpy, głównie na tą lewą rękę trzeba uważać jego. Wiadomo na wszystko, bo mogę się spodziewać z jego strony też jakiegoś sprowadzenia, mogę się spodziewać tego, że będzie chciał gdzieś docisnąć do klatki, no mówię te wszystkie aspekty sobie robimy na treningach, działamy także w klatce trzeba pokazać to czego się nauczyłem. Ja nigdy nie patrzę co stara się robić przeciwnik, bardziej staram się skupić na tym, żeby swoją taktykę wprowadzić i swój plan, dostosować to do przeciwnika.”

Paczuski przed walką z Romanowskim: “To są małe rękawiczki. 1 cios i jest po robocie.”

Leave a review
0
0