Kijańczuk KSW 78 wywiad

Rafał Kijańczuk przed KSW 78: “Doussis jest chaotyczny, ale idzie do przodu charakternie. Nie przyjeżdża po wypłatę.” [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 17 January 2023

Rafał Kijańczuk udzielił wywiadu Jarkowi Świątkowi. Zobaczcie co na kilka dni przed galą miał do powiedzenia zawodnik WCA Fight Team. Z rozmowy dowiecie się między innymi tego ile kilogramów zostało Rafałowi do zbicia, a także jak ocenia swojego rywala Marca Doussisa.

Rafał Kijańczuk (11-5) po serii trzech kolejnych zwycięstw zanotował porażkę w pojedynku z Ivanem Erslanem. To sprawiło, że Polak musiał po raz kolejny odłożyć mistrzowskie aspiracje na bok i wrócić do ciężkiej pracy by odbudować swoją pozycję w rankingu KSW.

Jaru wybrał się do WCA gdzie przeprowadził wywiad z Rafałem. Co ciekawego do powiedzenia przed galą miał półciężki? Ile kilogramów zostało mu do zbicia, a także jak ocenia umiejętności swojego oponenta?

Oto co Rafał powiedział na temat tego ile zostało mi kilogramów do zbicia:

“Zaczynam wagę robić, więc troszeczkę mniej energii jest, węgle obcięte. Tak jak zawsze zostały mi cztery kilogramy do zbicia. U mnie nie ma z tym problemu, nawet często zbijałem zbyt wiele kilogramów i miałem taki margines, że w dniu ważenia mogłem się napić. Często skontrolować ten ostatni etap, bo czasami schodzi te pół kilo nawet za dużo.”

Jak Kijańczuk ocenia lokalizację wydarzenia w Szczecinie i jak zapatruje się na walkę poza Warszawą:

“W porządku, daleko trochę z Warszawy, ale fajna ta publiczność jest. Byłem kiedyś na gali jako kibic w Szczecinie i jest fajna atmosfera szczególnie jak walczą miejscowi, więc żywiołowa publiczność to zawsze jest coś na plus.”

Kijańczuk na temat rywala Marca Doussisa:

“Chcę go upolować, w miarę szybko najlepiej. Jest chaotyczny, niepoukładany, ale idzie do przodu charakternie. Nie przyjeżdża po wypłatę!”

Rafał Kijańczuk przed KSW 78 w Szczecinie:

Leave a review
0
0