Sadura, Różański, Niedzielski. To nie koniec Polskich nazwisk w Bellatorze. Reprezentant Ankosu pochwalił się podpisanym kontraktem.

Bartosz Sobczak
0
Published: 19 March 2022

W ostatnich dniach dostajemy co raz więcej informacji dotyczących naszych rodaków, którzy decydują się na podpisanie kontraktu z drugą siłą w światowym MMA. Bellator co raz to chętniej sięga po zawodników z Polski, w końcu już trzech zawodników zostało oficjalnie potwierdzonych. Są to Katarzyna Sadura (5-4 MMA. 1-0 BMMA), Łukasz Różański (13-3 MMA), który swój pierwszy pojedynek dla Bellatora stoczy na gali w Paryżu, już 13 maja. Ostatnim z Polaków jest Piotr Niedzielski (16-4 MMA), który jest świeżo ogłoszonym rywalem Pedro Carvalho.

Jednakże wczoraj Kamil Oniszczuk wstawił na swojego Twittera post o następującej treści:

Dwie umowy podpisane, pierwsza z Amerykańską grupą menadżerską @firstroundmgmt, a druga z Amerykańska organizacją, jakieś pomysły?

Jego przenosiny do Bellatora potwierdził dziennikarz TVP Sport – Patryk Prokulski, który również komentuje wydarzenia tejże organizacji na antenach TVP Sport. Po zapytaniu przez jednego z fanów, czy to Oniszczuk będzie kolejnym Polakiem w stajni Bellatora, odpowiedział: “Potwierdzam”.

Poprzednio zawodnik Ankosu walczył dla wschodniej organizacji ACA, jednakże z racji na atak Rosji na Ukrainę zerwał on kontrakt z organizacją, tak samo jak to zrobili Łukasz Kopera, Daniel Omielańczuk, Piotr Strus, czy Bartosz Leśko. Co do daty jego debiutu w Bellatorze, dużo się mówi o maju, co by oznaczało że ten miesiąc będzie iście Polskim miesiącem w Bellatorze, gdyż każdy z wyżej wymienionych Polaków ma walkę zakontraktowaną na maj. Nic w tym dziwnego, w końcu obie majowe gale odbędą się w Europie. Pierwsza z nich 6 maja w Paryżu. Kolejna tydzień później w Londynie.

Leave a review
0
0