Janusz vs. Souza Seaside battles dziwnów

Seaside BattleS Dziwnów – starcie Wojciech Janusz vs. Eder de Souza walką wieczoru gali

Bartosz Sobczak
0
Published: 09 June 2021

Właśnie poznaliśmy pierwszą, historyczną walkę wieczoru nowopowstałej organizacji Seaside BattleS Dziwnów. Już 10 lipca w najważniejszym pojedynku zmierzą się Wojciech “Kulkinio” Janusz (10-6) i Eder de Souza (17-7). Pojedynek zakontraktowany jest w limice kategorii półciężkiej.

Janusz to od lat jeden z ulubionych zawodników polskich kibiców. Odważna stójka i bardzo dobry to połączenie, które uwielbiają kibice, a właśnie tym dysponuje szczeciński Berserker. W swojej karierze “Kulkinio” walczył z wieloma świetnymi zawodnikami, takimi jak Marcin Wójcik czy Michał Oleksiejczuk i zawsze były to boje na najwyższym poziomie. Choć obecnie podopieczny trenera Bagińskiego jest po porażce, to nie zamierza brać łatwej walki na przetarcie, tylko chce pokonać mocnego Brazylijczyka.

Eder “Bambu” de Souza zawodowe walki toczy od 11 lat. Choć większość walk Brazylijczyk toczył w swojej ojczyźnie, to jednak jakiś czas temu zdecydował się na podbój Europy i walczył już w Rosji i na Ukrainie. “Bambu” to były pretendent do pasa mistrzowskiego organizacji WWFC, lecz przegrał wtedy z obecnym zawodnikiem UFC – Romanem Dolidze. Potencjalne zwycięstwo z Wojciechem Januszem z całą pewnością otworzyłoby mu wiele furtek na polskim rynku MMA.

Więcej o federacji:

Seaside BattleS Dziwnów to najnowszy projekt fanatyków MMA z Pomorza Zachodniego. Po wielu latach pustki, sporty walki mają powrócić do nadmorskich miejscowości w najlepszym wydaniu. Nie może więc tam zabraknąć zawodników z czołowych polskich klubów, na czele z podopiecznymi Berserkers Team Szczecin.

Aktualna karta walk:

93,0 kg: Wojciech Janusz vs Eder de Souza

93,0 kg: Michał Piwowarski vs Johan Romming

70,3 kg: Michał Pogorzelski vs TBA

83,9 kg: Piotr Walawski vs TBA

77,1 kg: Damian Ostęp vs Herkus Lukosiunas

70,3 kg: Wojciech Kawa vs TBA

77,1 kg: Maciej Pacuła vs TBA

93,0 kg: Wojciech Balejko vs TBA

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments