Shamil Musaev podpisał nowy kontrakt z organizacją KSW!

Bartosz Sobczak
0
Published: 05 August 2021

Na początku 2021 roku doszło do walki pomiędzy Shamilem Musaevem, a Urosem Jurisiciem. Po walce dość mocno zawrzało między zawodnikami, i doszło do małej bójki, w skutku czego Musaev, Jurisic, oraz Abus Magomedov otrzymali kary finansowe oraz zawieszenia na 6 miesięcy.

Niedawno otrzymaliśmy informację, że Abus Magomedov oraz Uros Jurisic opuścili KSW. Słoweniec zawalczy na najbliższej gali Bellatora w Londynie, a Magomedov nie zna jeszcze dalszej ścieżki swojej kariery. Jedynym zawodnikiem który pozostanie w KSW będzie Shamil Musaev, który poprzez swoje media społecznościowe poinformował że podpisał już nowy kontrakt z największą organizacją w Europie.

“Idę po pas!”. Tak skwitował swoją wypowiedź Rosjanin. Warto wspomnieć że Musaev już miał mierzyć się o pas mistrzowski KSW podczas 54 gali tej organizacji. Miało to być starcie o pas wagi lekkiej, z walczącym wtedy jeszcze pod banderą KSW Mateuszem Gamrotem. Ostatecznie do walki nie doszło z powodu kontuzji pretendenta. Jednak wielce prawdopodobne jest to, że Dagestańczyk swoją karierę będzie kontynuował w dywizji do 77 kilogramów, gdzie stoczył swoją ostatnią walkę.

Musaev jest związany z KSW od ponad dwóch lat, i w tym czasie stoczył trzy walki, w tym dwie w wadze lekkiej. W swoim debiucie na KSW 48 skończył Huberta Szymajdę ciosami w parterze. Kilka miesięcy później ponownie skończył swojego rywala w pierwszej rundzie. Tym razem padło na Grzegorza Szulakowskiego, który upadł na deski po backfiście od Rosjanina. Ostatnią walkę stoczył na początku tego roku, z Urosem Jurisiciem, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów.

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments