Marcin Tybura UFC

Tybura wygrywa w Vegas i podaje nazwisko rywala z którym chce walczyć!

Bartosz Sobczak
0
Published: 05 February 2023

Marcin Tybura wystąpił w trzeciej walce głównej karty UFC Vegas 68. Polak pokonał Bułgara Ivanova i w wywiadzie po pojedynku podał nazwisko rywala z którym chce walczyć! Z kim zatem chce się zmierzyć zawodnik poznańskiego ANKOSu?

Na gali UFC Vegas 68 Marcin Tybura stoczył trzyrundowy pojedynek z Bułgarem Blagoyem Ivanovem. Starcie było wyrównane w dwóch pierwszych rundach jednak w trzeciej odsłonie Tybura wykorzystał swoje zapasy i grappling i totalnie zdominował rywala.

Polak zanotował wygraną po jednogłośnej decyzji sędziów i w wywiadzie po walce został zapytany przez Michaela Bispinga o to z kim chce zawalczyć na jednej z kolejnych gal UFC. Oto co powiedział Marcin:

“Moim największym marzeniem jest walka o pas mistrzowski, ale jestem przekonany, że nie dostanę takiej walki, więc ktokolwiek jest kolejny jestem gotów. Wiesz miałem bić się z Jairzinho Rozenstruikiem, do tej walki ostatecznie nie doszło, więc jeśli on jest teraz dostępny to będzie dla mnie dobra walka.”

Przypominamy, że Tybura i Rozenstruik mieli się zmierzyć na gali UFC 273, niestety Polak wypadł wtedy z rozpiski na dzień przed galą. Niewykluczone że niedoszły rywal nie będzie skory do podjęcia wyzwania, gdyż w kwietniu 2022 roku matchmakerzy organizacji UFC nie byli w stanie znaleźć mu na szybko nowego oponenta i w konsekwencji Rozenstruik także został zdjęty z rozpiski. Zawodnicy nie lubią takich sytuacji, więc zobaczymy jak na słowa Polaka zareaguje pochodzący z Surinamu “Bigi Boy”.

Leave a review
0
0