UFC 242: Paul Felder pokonał Edsona Barbozę na punkty

Bartosz Sobczak
0
Published: 07 September 2019

W co-main evencie gali UFC 242 zmierzyli się Paul Felder i Edson Barboza. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii lekkiej.

W pierwszej rundzie lepiej prezentował się Edson Barboza, który był szybszy od rywala. W pewnym momencie zawodnicy zderzyli się głowami i na czole Feldera pojawiło się rozcięcie. Brazylijczyk natomiast rozciął ciosami twarz rywala w dwóch innych miejscach. Runda dla Barbozy 10:9.

Krwawa jatka! Krew spływa po twarzach i ciałach obu zawodników. Barboza z góry w parterze jednak Amerykanin aktywnie atakuje łokciami z dołu. Rozerwanie próby poddania ze strony Feldera i powrót do stójki. Kilkadziesiąt sekund klinczu pod siatką i ponownie zawodnicy krążą na środku maty polując na choćby jeden, najmniejszy błąd rywala. Próba sprowadzenia wybroniona przez Barbozę. Wyrównana runda jednak dzięki sprowadzeniu pewnie sędziowie zapunktują ją na korzyść Brazylijczyka.

Felder częściej trafia kombinacjami w głowę rywala, a Barboza odgryza się mocnymi kopnięciami na korpus i pojedynczymi ciosami w twarz oponenta. Trzecia runda zdecydowanie na konto Amerykanina. 10:9 dla Feldera

Niespodziewanie sędziowie wskazali zwycięstwo Feldera!

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments