UFC on ESPN 2: Waterson pokonała Kowalkiewicz po decyzji sędziów

Bartosz Sobczak
0
Published: 31 March 2019

W trzeciej walce głównej karty gali UFC on ESPN 2 zmierzyły się Karolina Kowalkiewicz i Michelle Waterson. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii słomkowej (-52 kg).

Bardzo wyrównana pierwsza runda toczona w wysokim tempie. Obie zawodniczki próbowały zarówno zaskoczyć rywalkę pięściami jak i wysokimi kopnięciami. W ostatniej minucie Karolina sklinczowała i wyraźnie miała nadzieję na uzyskanie obalenia i zapunktowanie na kartach sędziowskich, niestety nie udało się to. Runda bliska remisu jednak ze wskazaniem na Kowalkiewicz, która parła do przodu i narzucała własne tempo walki.

Dwa dobre prawe Karoliny i celne wysokie kopnięcie. Waterson uśmiechnęła się pod nosem wyraźnie odczuwając uderzenia wyprowadzone przez Polkę. Udane obalenie w wykonaniu Waterson, Amerykanka pięknie przeniosła walkę do parteru. “Karate Hottie” z góry, Karolina próbowała zapiąć odwrócony trójkąt jednak Amerykanka uciekła z trudnej pozycji i po chwili przestoju poszła po rękę Polki wyciągając balachę. Na szczęście zawodniczka Shark Top Team przetrwała zagrożenie i nie dała się poddać. Runda dla Waterson.

Niestety w trzeciej rundzie Waterson również przeważała. Najpierw zainicjowała udaną akcję pod siatką, gdzie celnie trafiała Karolinę, a następnie sprowadziła walkę do parteru. Po stronie “Karate Hottie” były mocne łokcie i nieszablonowe kopnięcia, a także wysokie obrotówki którymi co prawda przecinała powietrze w końcówce walki jednak skutecznie uniemożliwiała dzięki temu jakąkolwiek akcję Polce.


Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments