UFC on ESPN 5: Covington pokonał Lawlera na punkty

Bartosz Sobczak
0
Published: 04 August 2019

W walce wieczoru gali UFC on ESPN 5 zmierzyli się Colby Covington i Robbie Lawler. Lawler to były mistrz UFC w kategorii półśredniej natomiast Covington był posiadaczem tymczasowego pasa tej samej dywizji.

Pierwsza runda w całości przebiegała pod dyktando “Chaosa”, który narzucił własne tempo i kilkukrotnie sprowadził walkę do parteru, gdzie dociskał Lawlera do siatki i wywierał na nim nieustającą presję.

Od początku drugiej rundy Covington kontynuował realizację gameplanu nakreślonego przez trenerów. Colby dociskał Robbiego do siatki, a potem przenosił walkę do parteru, za każdym razem gdy Lawlerowi udawało się wstać Covington wyprowadzał kilka ciosów i płynnie przechodził do zapaśniczego klinczu lub wykonywał szybki atak w nogi i sprowadzał “Ruthlessa” na matę.

Trzecia odsłona to powtórka z rozrywki z tego co oglądaliśmy wcześniej. Sytuacja uległa zmianie gdy zawodnicy zaczęli wymieniać ciosy i akcje rozgrywały się na środku octagonu. Zdecydowanie bardziej wyrównana runda jednak mimo wszystko należ ją zapisać na konto Covingtona. Lawler musi wyczarować nokaut lub poddanie w rundach mistrzowskich w przeciwnym wypadku przegra na punkty.

Rundy mistrzowskie również na konto Covingtona, jednogłośna decyzja dla “Chaosa”, który w kolejnym pojedynku zawalczy z Kamaru Usmanem o mistrzowski pas kategorii półśredniej.

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments