UFC VEgas 75 Arman Tsarukayn wygral

UFC Vegas 75: Arman Tsarukyan znokautował Joaquima Silvę w 3. rundzie! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 18 June 2023

W co-main evencie gali UFC Vegas 75 zmierzyli się Arman Tsarukyan i Joaquim Silva. Ahalkalakets miał pierwotnie wrócić do octagonu w kwietniu jednak ostatecznie stoczył kolejny pojedynek niemal dwa miesiące później. Jaki był wynik walki Tsarukyan vs. Silva?

Arman Tsarukyan należy do najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w całej organizacji UFC. Ormianin w najlepszej lidze MMA na świecie przegrywał wyłącznie z Islamem Makhachevem i Mateuszem Gamrotem i to po bliskich werdyktach sędziowskich. Tsarukyan ma na swoim koncie sześć zwycięstw w UFC.

Joaquim Silva trafił do UFC w 2015 roku dzięki udanym startom w The Ultimate Fighter Brasil. Mimo zdecydowanie dłuższego stażu w amerykańskiej organizacji Brazylijczyk ma na koncie tyle samo walk w UFC co Tsarukyan. “Netto BJJ” nie jest notowany w TOP 15 kategorii lekkiej, więc walka z Armanem to dla niego spora szansa.

UFC Vegas 75: Tsarukyan vs. Silva – relacja, wynik

Arman rozpoczął od kopnięć, po middle kicku i low kicku skrócił dystans i obalił Silvę na matę. Tsarukyan przez ponad dwie minuty pracuje z góry i stara się atakować łokciami i krótkimi ciosami. Silva dobrze się broni co jakiś czas próbuje także odgryzać się wypuszczając łokcie z dołu. Joaquim próbuje wstać po siatce. Tsarukyan stara się zajść za plecy oponenta. Sporadycznie mamy krótkie, lekkie ciosy z obu stron. Mocne ciosy Armana w końcówce odsłony.

Tsarukyan ponownie rozpoczyna rundę od kopnięć. W momencie kiedy chciał skrócić dystans zbiera cios łokciem od Silvy. Wymiana ciosów w zwarciu. Rozerwanie klinczu. Obaj zawodnicy trafiają mocnymi pojedynczymi ciosami. Lepsza runda w wykonaniu Silvy jednak Arman wydaje się być szybszy. Tsarukyan trafia i zapędza rywala pod siatkę. Joaquim spokojnie schodzi do boku. Wracamy na środek octagonu gdzie Silva trafia potężnym lewym, po którym Tsarukyan zachwiał się na nogach. Arman ucieka w zapasy. Udane sprowadzenie. Na macie w końcówce rundy Tsarukyan punktuje uderzeniami z góry.

Po raz kolejny Tsarukyan mocno kopie rywala na początku rundy. Silva broni próby sprowadzenia pod siatką i stara się odgryzać ciosami jednak Arman ładnie rzuca rywalem o matę i może pracować z góry. Silva dał radę wstać jednak był to początek jego końca. Tsarukyan brutalnie obszedł pozycję i zaczął rozbijać rywala łokciami i młotkami, a gdy ten szukał wyjścia z opresji Arman zdobył dosiad i zasypał rywala gradem ciosów po którym sędzia przerwał pojedynek!

Leave a review
1
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments