USADA zawiesiła Abu Azaitara na siedem miesięcy. Marokańczyk miał aż cztery pozytywne wyniki badań antydopingowych!

Bartosz Sobczak
0
Published: 02 February 2021

Wiele wskazuje na to, że dalsza przygoda braci Azaitar z organizacją UFC stanęła pod znakiem zapytania. Młodszy z braci – Ottman został zwolniony z najlepszej ligi MMA na świecie po tym jak złamał protokoły dotyczące obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Teraz natomiast świat obiegła wieść o tym, że Abu Azaitar, dobrze znany z KSW fighter miał aż cztery pozytywne wyniki badań antydopingowych!

Nieprawidłowości wykryto w próbkach moczu pobranych od Abu w czterech terminach: 25 sierpnia, 4 września, 9 września oraz 17 września 2020 roku. USADA podała, że starszy z braci Azaitar stosował tamoxifen, czyli środek często wykorzystywany przez kulturystów tuż po “cyklu” anabolicznym. Jest to popularny środek na “odblokowanie” organizmu.

Oczywiście Abu zaprezentował dokumenty, w których środek miał mu zostać przepisany przez lekarza w celach terapeutycznych jednak USADA zbyła te tłumaczenia i nałożyła na niego karę siedmiu miesięcy zawieszenia. Ponieważ kara liczona jest “wstecznie”, od momentu wpadki to Azaitar będzie mógł stoczyć kolejny pojedynek pod koniec marca, pytanie czy dojdzie do niego w UFC czy też Abu pójdzie śladem młodszego brata i zostanie wyrzucony z najlepszej ligi MMA na świecie.

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments