Usyk i Fury w końcu się dogadali! Padła data i miejsce walki o wszystkie pasy wagi ciężkiej!

S
0
Published: 12 March 2023

Wiele wskazuje na to, że już naprawdę niedługo wszystkich kibiców boksu czeka prawdziwa uczta! Jak podają zagraniczne źródła Ołeksandr Usyk i Tyson Fury dogadali szczegóły pojedynku.

Przedstawiciele królewskiej kategorii wagowej od wielu miesięcy negocjują ich hitowe starcie. Ukrainiec tuż po ostatnim zwycięstwie, które odniósł nad Anthonym Joshuą powiedział otwarcie: Albo Tyson Fury, albo wcale nie walczę. Brytyjczyk w grudniu wrócił z emerytury i stoczył walkę “na przetarcie”, kończąc w 10. rundzie Derecka Chisorę.

Tuż po tym Usyk spotkał się twarzą w twarz z “Królem Cyganów” i wystarczyło czekać na datę i miejsce nieuniknionej walki. Tymczasem zaczął się marzec, a żadne szczegóły nie zostały ujawnione. Przełom nastąpił w końcu na przestrzeni ostatnich dni. Tyson powiedział w jednym z wywiadów, że wycenia on Ołeksandra na maksymalnie 30%, co Ukrainiec zaakceptował.

“Chciwy grubasie, akceptuję twoją propozycję z podziałem 70 do 30. Obiecaj tylko, że przekażesz milion funtów ukraińskiemu narodowi od razu po naszej walce. Za każdy dzień zwłoki doliczam do tego 1% twojej gaży.” – powiedział na swoim Instagramie “The Cat”.

Okazuje się, że zaakceptowanie propozycji przez Ołeksandra Usyka nie było wyłącznie medialną zagrywką. Jak podał Mike Coppinger z redakcji ESPN Ringside obozy obu pięściarzy miały poinformować organizację WBA o osiągnięciu porozumienia! Do walki ma dojść już 29 kwietnia, a miejsce zmagań będzie Wembley Stadium w Londynie.

Oczywiście w stawce znajdą się wszystkie pasy mistrzowskie wagi ciężkiej. Wygrany zostanie pierwszym niekwestionowanym mistrzem od ponad dwóch dekad. Ostatnim w 2000 roku był legendarny Lennox Lewis.

Leave a review
0
0