KSW 86 Viktor Pesta vs Filip Stawowy

Viktor Pesta w końcu zadebiutuje w KSW. Zaskakujący rywal Czecha na KSW 86!

Bartosz Sobczak
0
Published: 25 July 2023

Viktor Pesta w końcu zadebiutuje w federacji KSW. Były zawodnik UFC, PFL i Oktagonu miał zaliczyć swój debiut na gali w Libercu jednak ostatecznie kontuzja i choroba przeszkodziły mu wtedy w wejściu do okrągłej klatki KSW. Z kim Czech zmierzy się na KSW 86 we Wrocławiu?

Federacja KSW kontynuuje ogłaszanie zestawień na dwie nadchodzące gale. Wczoraj zaanonsowano pojedynek Michała Michalskiego z Dominikiem Humburgerem na KSW 86, a dziś do rozpiski tej samej gali dodano następne polsko-czeskie starcie. W kolejnych dniach należy się natomiast spodziewać ogłoszenie walk na KSW 85.

W pojedynku w kategorii ciężkiej na gali KSW 86 Filip Stawowy (10-3, 8 KO, 1 Sub), czyli aktualny numer pięć rankingu, przywita w okrągłej klatce doświadczonego Czecha Viktora Peštę (18-8, 8 KO, 6 Sub). Do walki dojdzie 16 września we wrocławskiej hali Orbita.

Filip Stawowy ma za sobą dwie walki w okrągłej klatce. Debiutując w KSW zmierzył się z Michalem Martinkiem, ale przegrał z nim na punkty. W drugim starciu, do którego doszło podczas XTB KSW 81, Filip poddał duszeniem zza pleców Marka Samociuka. Dla Filipa było to pierwsze zwycięstwo zdobyte w parterze.

26-letni zawodnik z Murowanej Gośliny stoczył do tej pory trzynaście pojedynków, z których dziesięć wygrał, a osiem skończył posyłając rywali na deski. Przed wejściem do KSW popularny „Czołg” zebrał spore doświadczenie walcząc dla takich organizacji jak Babilon MMA czy Slugfest.

Viktor Pešta jest jednym z najbardziej znanych czeskich zawodników MMA. Do tej pory stoczył blisko 30 pojedynków, z których osiemnaście wygrał. Czternaście razy kończył rywali przed czasem, a dziewięć razy robił to już w pierwszej rundzie.

Czech jest byłym mistrzem wagi półciężkiej organizacji Oktagon MMA. W swojej karierze rywalizował między innymi pod skrzydłami UFC oraz Professional Fighters League. Walczył w Czechach, Danii, Szwecji, USA, Rosji i na Słowacji. Pešta miał zadebiutować w KSW podczas lutowej gali w Czechach, ale ostatecznie musiał wycofać się z pojedynku z Danielem Omielańczukiem.

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments