volkanovski ufc the great

Volkanovski i Rogan zainteresowani tym w jaki sposób Jon Jones przygotuje się na nieszablonowe akcje Ciryla Gane

Bartosz Sobczak
0
Published: 21 January 2023

Zestawienie walki Jon Jones vs. Ciryl Gane przyniosło sporo dyskusji w świecie MMA. Najpierw ludzie z branży mocno komentowali odejście Francisa Ngannou, teraz gdy kurz opadł Alexander Volkanovski i Joe Rogan są zainteresowani tym w jaki sposób Jon Jones przygotuje się na wachlarz technik stójkowych serwowany przez Ciryla Gane, który bez wątpienia jest kikcbokserskim asem kategorii ciężkiej.

4 marca na gali UFC 285 zmierzą się Jon Jones i Ciryl Gane. Stawką tego pojedynku będzie wakujący pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Zestawienie od początku wywołało sporo dyskusji jednak teraz Alexander Volkanovski, mistrz kategorii piórkowej oraz Joe Rogan komentator gal UFC zaczęli rozkładać umiejętności fighterów na czynniki pierwsze i są zaintrygowani tym w jaki sposób Jon Jones przygotuje się na doskonałą technikę i pełen wachlarz nieszablonowych akcji stójkowych jakie jest w stanie zaserwować Ciryl Gane.

Alexander Volkanovski:

“Jon Jones jest naturalnym półciężkim, jego zapasy są jednak na najwyższym poziomie i jestem przekonany, że on będzie w stanie rządzić w tej płaszczyźnie nawet walcząc w kategorii ciężkiej. Natomiast zasięg i styl poruszania Ciryla Gane to już jest dla mnie zagadka w jaki sposób Jones sobie z tym poradzi bo nie wiem czy kiedykolwiek wcześniej miał do czynienia z takim rywalem. W dodatku to stanie się w kategorii ciężkiej, to naprawdę interesujące zestawienie i z pewnością obejrzę ten pojedynek.”

Joe Rogan:

“Ciryl Gane robi wiele nieszablonowych rzeczy, wygląda to tak jakby stał bokiem do ciebie i nagle skręca się w taki sposób że wyprowadza frontalne kopnięcie nogą wysunięta do przodu. Naprawdę jego ruchy i płynność kombinacji ciosów, ten facet porusza się tak jak zawodnik kategorii średniej a walczy w kategorii ciężkiej i waży ponad 240 funtów. To najzwrotniejszy i najlepszy technicznie zawodnik królewskiej dywizji. Jest naprawdę wszechstronny jak chodzi o akcje stójkowe. Jeśli Jon chce się odpowiednio przygotować to musi poszukać sparingpartnerów, musi poszukać kickbokserów, którzy będą się poruszali podobnie do Ciryla Gane, a do tego będą zawodnikami kategorii ciężkiej. To nie jest łatwa sprawa, zwłaszcza jak chodzi o te techniki, które stosuje Gane, nie będzie łatwo sprowadzić kogoś kto jest tak poukładany technicznie.”

Wygląda na to, że odpowiedzią Jonesa na rozmyślania Volkanovskiego i Rogana jest chęć pozyskania nowych sparingpartnerów, więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Jon Jones zamieścił w sieci ogłoszenie. Zawodnik poszukuje…

Leave a review
0
0