whittaker costa

Whittaker zły na Costę: “Dali mu nowy, dobry kontrakt, a on go odrzucił, mam rachunki do zapłacenia.”

Bartosz Sobczak
0
Published: 20 December 2022

Wczoraj informowaliśmy was o tym, że wielce oczekiwany pojedynek Roberta Whittakera z Paulo Costą nie dojdzie do skutku. Negocjacje kontraktowe na walkę planowaną na UFC 284 zostały zerwane przez obóz Brazylijczyka. Whittaker nie kryje rozczarowania takim zachowaniem Costy.

Taka informacja z pewnością zasmuci wszystkich Australijczyków, którzy mieli wielką chęć na to by dopingować Roberta Whittakera w starciu z mocnym rywalem. O ile jeszcze wczoraj fani mogli marzyć o tym, że Whittaker pozostanie w rozpisce gali w Perth tak dziś mogą już o tych marzeniach zapomnieć.

Whittaker potwierdził bowiem na swoim profilu na twitterze, że szykował naprawdę długi obóz, trenuje od wielu tygodni, wiele kolejnych tygodni ciężkich treningów miało być przed nim jednak w związku z decyzją Costy przedstawiciele organizacji UFC poinformowali Roberta, że pojedynek z innym rywalem odbędzie się w marcu lub kwietniu. Tym samym Whittaker został zdjęty z rozpiski gali UFC 284.

“Źle się czuję z tym, że muszę potwierdzić te plotki. Niestety są one prawdziwe. Walka z Costą całkowicie się posypała. Przedstawiciele UFC robili wszystko co mogli, aby doprowadzić do tego pojedynku. Dali mu nowy, dobry kontrakt, a on go odrzucił. Ja byłem gotowy na to by pracować ciężko przez Boże Narodzenie, przez sylwestra, chciałem dać z siebie maksa, a po walce planowałem zabrać rodzinę na wakacje, kupić dzieciakom zabawki, opłacić rachunki. Teraz muszę to wszystko odłożyć w czasie, jestem załamany.”

31-letni Whittaker w ostatnich 15 walkach zapisał na swoim koncie trzynaście zwycięstw i dwie przegrane, obie porażki padły w starciach z Israelem Adesanyą.

Jak Costa motywował zerwanie negocjacji kontraktowych?

Leave a review
0
0