FEN 25: Lubońska pokonała Badurek niejednogłośną decyzją

Bartosz Sobczak
0
Published: 15 czerwca 2019

W jedynej walce pań zakontraktowanej na galę FEN 25 zmierzyły się Katarzyna Lubońska i Izabela Badurek.

Pierwsza runda przebiegała pod dyktando Izabeli Badurek, która narzuciła własny styl walki i dociskała Katarzynę Lubońską do siatki w zapaśniczym klinczu. Pod koniec starcia zawodniczka z Lublina przeniosła walkę do parteru gdzie ciosami z góry atakowała rywalkę z Piły. Runda 10:9 dla Badurek.

Gameplan Badurek był jasny i prosty, dociskać Lubońską do siatki i próbować przenieść walkę do parteru. Trudna, żmudna walka pań w klinczu. W stójce po rozerwaniu klinczu lepiej prezentowała się Kasia Lubońska, która trafiała niskimi kopnięciami. Gorzej było z celnością przy kombinacjach pięściami jednak tę rundę można śmiało zapisać na korzyść Lubońskiej. Runda 10:9 dla Lubońskiej.

W trzeciej rundzie na początku ponownie lepiej spisała się Katarzyna Lubońska, która starała się trafiać w stójce i lepiej wychodziła z klinczu, który wydawał się być jedynym rozwiązaniem Badurek na walkę. Później jednak Iza odgryzła się kolanami w klinczu pod siatką. Nie jest to niestety walka jakiej byśmy się spodziewali. Pod koniec walki Lubońska powinna ruszyć do ataku jednak to Badurek wyprowadzała frontalne kopnięcia, jednak były one niecelne. Mimo wszystko runda 10:9 dla Badurek i tym samym cała walka również powinna paść jej łupem.

Sędziowie widzieli jednak walkę inaczej i Katarzyna Lubońska niejednogłośnie pokonała Izabelę Badurek.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments