Glover Teixeira bał się walki z Ankalaevem? „Nie chciał żadnych problemów. Uważam, że…”

S
0
Published: 08 grudnia 2022

Jan Błachowicz mógł mieć zmienionego oponenta na zaledwie kilka tygodni przed galą UFC 282. Propozycję pojedynku z Magomedem Ankalaevem odrzucił jednak Glover Teixeira. Rosjanin uważa, że Brazylijczyk się go boi! Typy na UFC 282.

Jak dobrze pamiętamy, gdy Jan Błachowicz leciał do Las Vegas nie miał pojęcia o tym, jakie rozmowy są właśnie prowadzone. Jiri Prochazka wypadł z powodu kontuzji i zawakował pas, a UFC chciało zorganizować starcie Ankalaev vs. Teixeira o tytuł. Brazylijczyk nie chciał jednak przyjąć starcia z Rosjaninem bez dłuższego czasu na przygotowanie. Menedżerka „Cieszyńskiego Księcia”, Dorota Jurkowska, tymczasem natychmiast przystała na propozycję federacji i tak oto Dagestańczyk spotka się z Polakiem w walce wieczoru.

Glover Teixeira obawiał się porażki?

W rozmowie z „The Schmo” Magomed Ankalaev przyznał, że bardzo się cieszy, że dystans pojedynku z Błachowiczem został wydłużony. A pas mistrzowski wagi półciężkiej, który znajduje się w stawce dodaje tylko smaku.

– To dla mnie spełnienie marzeń, bo przecież przygotowywałem się pod tego przeciwnika. Zaproponowali mi tę walkę już dawno, więc przygotowania były mocne. Tak naprawdę zmienił się jedynie dystans, z trzech rund na pięć. Wisienką na torcie jest pas mistrzowski… Dziękuję, jestem gotowy.

Rosjanin, który jest ogromnym faworytem bukmacherów do zwycięstwa na UFC 282, opowiedział jak z jego strony wyglądały rozmowy z federacją. Wszystkim oczywiście zajął się jego menedżer, Ali Abdelaziz.

– Odebrałem telefon od mojego menadżera z propozycją walki z Gloverem Teixeirą. Nawet się nie zastanawiałem i od razu się zgodziłem. Potem jednak powiedzieli, że Glover wypada i zostajesz z tym samym przeciwnikiem, ale zmieniamy dystans na pięć rund i na szali znajdzie się tytuł.

Co zaś do samego Teixeiry, Ankalaev jest przekonany o tym, że Brazylijczyk się go obawia… co zresztą sam rozumie.

– Nie wiem, dlaczego nie zgodził się na walkę… Chociaż być może gdybym znalazł się na jego miejscu, też bym się nie zgodził. Jestem w szczycie formy, cały czas się rozwijam, jestem niebezpieczny. Nie chciał żadnych problemów. Boi się mnie. Uważam, że nie wziął tej walki, bo się mnie boi.

Gale UFC obejrzysz za darmo Fortuna TV. Wystarczy zarejestrować się tutaj. Na start otrzymasz również darmowe 20 zł do wykorzystania na dowolny zakład oraz zakład bez ryzyka do 600 zł. Warto pamiętać, że Fortuna posiada szeroki wybór zakładów na wszystkie gale UFC, co najważniejsze można łączyć ze sobą wiele zdarzeń np. zwycięzcę pojedynku i czas jego trwania.

-> Oglądam UFC w Fortuna TV!

Klikając w powyższy banner przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz cieszyć się z darmowej transmisji gal UFC i 20 zł, które otrzymasz za samo otwarcie konta.

Leave a rating
0
0