Jednak nie Masvidal? Gilbert Burns chętny na głośny rewanż!

S
0
Published: 21 listopada 2022

W ostatnim czasie gorąco zrobiło się pomiędzy Gilbertem Burnsem i Jorge Masvidalem. Panowie mieli spotkać się w oktagonie, ale nie wykluczone, że Brazylijczyk zdecyduje się na głośny rewanż!

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o tym, że kolejnym rywalem Gilberta Burnsa będzie jedna z najbardziej medialnych gwiazd UFCJorge Masvidal. „Druinho” miał jednak dość oczekiwania na Amerykanina, który według jego informacji odrzucał kolejne propozycje walki.

– Chcę dać wszystkim znać, że UFC zaoferowało mi walkę z Jorge Masvidalem trzykrotnie. Pierwszą datą był 12 listopada. Powiedział, że potrzebuje więcej czasu, więc zaproponowali 10 grudnia. Twierdzi, że zmierzy się ze mną w Brazylii i właśnie odmówił po raz kolejny! Wygląda na to, że B z pasa BMF nie oznacza „najgorszego” – napisał na Twitterze Brazylijczyk.

„Gamebred” odpowiedział nagraniem z maty American Top Team. Amerykanin powiedział tam, że Burns łże, bo nigdy na żadną z wspomnianych dat nie wyraził chęci. Zaproponował jednak, że może spotkać się z nim w marcu, kiedy to planowany jest rewanż o pas kategorii półśredniej Leon Edwards vs. Kamaru Usman.

Na horyzoncie pojawiła się jeszcze jedna opcja. Khamzat Chimaev stwierdził wczoraj, że federacja zaproponowała mu walkę o pas mistrzowski wagi średniej przeciwko Alexowi Pereirze. Urodzony w Czeczenii Szwed odpowiedział też na Instagramie na jeden z komentarzy Gilberta Burnsa pisząc mu:

Jeśli Alex nie jest gotowy na śmierć, zróbmy to jeszcze raz, tym razem w Brazylii w 84 kilogramach

„Durinho” i „Borz” zmierzyli się przed kilkoma miesiącami w pierwszej walce Chimaeva, która skończyła się decyzją sędziowską. Obaj fighterzy nabrali do siebie sporo szacunku po tym pojedynku, a Burns szybko odpowiedział Khazatowi na Twitterze:

W jakiejkolwiek wadze.

Chimaev przed kilkoma miesiącami u Ariela Helwaniego przyznał, że Gilbert Burns to typ zawodnika, który sprawia mu problemy. Czeczeński „Wilk” przyznał, że ciężko mu walczyć z niskim grapplerem, ale ma nadzieję, że spotka się ponownie z Brazylijczykiem.

Leave a rating
0
0