ufc masvidal

Jorge Masvidal o swojej organizacji iKON FC: „Mam oko do wypatrywania talentów, chcę zestawiać mocne walki.”

Bartosz Sobczak
0
Published: 25 listopada 2022

Jorge Masvidal, zawodnik organizacji UFC i zdobywca pasa BMF wypowiedział się na temat swojej organizacji iKON Fighting Championship. Kolejne wydarzenie spod szyldu iKON FC odbędzie się już 2 grudnia, a „Gamebred” snuje plany na przyszłość.

Oto co Jorge powiedział na temat pomysłu założenia organizacji i pracy promotora gal MMA:

„Większość mojego życia wiąże się ze sportami walki, mogę nawet powiedzieć, że jest to coś czego uczyłem się przez wiele lat. Mam oko do wypatrywania talentów, więc chcę zapraszać tych zawodników na moje gale, przyglądać się im by móc ocenić ich potencjał, a także nastawienie do sportu. Razem z moją ekipą mocno nad tym pracujemy i staramy się realizować to co zakładam sobie w teorii, na papierze. Na ten moment wszystko idzie zgodnie z planem.”

Do tej pory odbyło się pięć gal iKON FC, natomiast szósta odbędzie się 2 grudnia w Orlando na Florydzie.

Priorytet to młodzi zawodnicy, przyszłe gwiazdy, które teraz walczą u nas a wkrótce trafią do UFC.

Założenia Masvidala są jasne, organizacja iKON Fighting Championship ma stawiać na utalentowanych względnie młodych fighterów, którzy będą rywalizowali przez pewien czas pod szyldem organizacji po to by następnie trafić do najlepszej ligi MMA na świecie.

Jorge nie jest głupi i wie, że w tym momencie nie ma co myśleć o jakiejkolwiek rywalizacji z UFC, Bellatorem czy nawet innymi średnimi organizacjami.

„Chciałbym wyłapywać młode gwiazdy z krajów latynoskich. Ameryka Środkowa, Karaiby i Ameryka Południowa to nasz priorytet. Mamy już na kontraktach kilku dobrych hiszpańskojęzycznych zawodników, a także paru mocnych Brazylijczyków. Zobaczymy jak to się rozwinie.”

Karta walk gali iKON FC 6.

Leave a rating
0
0