Kolejny Polak w UFC! Michał Figlak vs. Fares Ziam na gali UFC w Paryżu!

Oskar Dela
0
Published: 17 sierpnia 2022

W ostatnim czasie wielu Polskich zawodników dostaje szansę dostania się do UFC. Czy to poprzez program Dana White’s Contender Series – jak Łukasz Brzeski, czy walczący niedługo na gali w Vegas Mateusz Rębecki, czy dzięki dostaniu bezpośredniej szansy zawalczenia dla największej organizacji na świecie.

Wczoraj sieć obiegła informacja o tym, że młodszy z braci Figlak dołącza do szeregów organizacji UFC. Wszystko za sprawą gali UFC w Paryżu, gdzie Michał Figlak podejmie lokalnego bohatera – Faresa Ziama. Były zawodnik Cage Warriors ma przed sobą duże wyzwanie, w postaci bardziej doświadczonego, oraz zaznajomionego już z klatką UFC Francuza.

Fares Ziam (12-4), swoją zawodową karierę rozpoczął w 2014 roku. i już po pięciu latach zawodowych startów udało mu się dołączyć do UFC. Wchodząc do największej organizacji na świecie posiadał rekord 10-2, a na swoim rozkładzie miał takie nazwiska jak Damien Lapilus, czy Abner Lloveras.

25-latek swojego debiutu w UFC nie może zaliczyć do najlepszych, ponieważ na gali UFC 242 musiał uznać wyższość Dona Madge’a. Francuz kolejną walkę stoczył po ponad rocznej przerwie. W swoim powrocie do oktagonu UFC pokonał Jamie’ego Mullarkey’a jednogłośną decyzją sędziów. W kolejnej walce przedłużył swoją passę zwycięstw, pokonując większościową decyzją Luigiego Vendraminiego. Natomiast na początku tego roku Terrance McKinney poddał „Smile Killera” już w pierwszej rundzie.

Kariera Michała Figlaka (8-0) postępuję w bardzo szybkim tempie. „Mad Dog” zawodowe starty zaczął 4,5 roku temu. Przez ten czas stoczył osiem pojedynków. Wszystkie udało mu się zwyciężyć, z czego cztery razy kończył swoich rywali przed czasem. Od września 2020 regularnie toczy swoje walki dla Cage Warriors, gdzie walczył wcześniej amatorsko. Pod banderą brytyjskiej organizacji stoczył sześć pojedynków, i swoim widowiskowym, a co najważniejsze skutecznym stylem, udało mu się wywalczyć kontrakt z największą organizacją na świecie.

Gala UFC Fight Night: Gane vs. Tuivasa odbędzie się 3 września w Paryskiej Accor Arena.

Michał, trzymamy mocno kciuki, i już nie możemy doczekać się twojego debiutu dla UFC. Powodzenia!

Leave a rating
0
0