KSW 62 – powrót „Robocopa” i historia pasa wagi półśredniej

Bartosz Sobczak
0
Published: 29 lipca 2021

Podczas gali KSW 62 do okrągłej klatki powróci mistrz wagi półśredniej, Roberto Soldić. Jego rywalem w starciu w obronie pasa będzie Patrik Kincl. Sam pas tej kategorii wagowej ma za sobą długą historię, a po raz pierwszy pojawił się na szali w grudniu 2012 roku.

Pas wagi półśredniej był czwartym nieturniejowym tytułem, który zawisł na biodrach zawodnika polskiej organizacji. Pierwszy pas został zdobyty w kategorii półciężkiej, a drugi w średniej. Wraz z pierwszą walką o tytuł wagi półśredniej na gali KSW 21 najpierw doszło również do pierwszego boju o mistrzostwo w kategorii lekkiej.

https://www.youtube.com/watch?v=V9hasWsZ9G8

Gala KSW 21 odbyła się 1 grudnia 2012 roku na warszawskim Torwarze. Wówczas to jeszcze w białym ringu stanęli naprzeciwko siebie: Aslambek Saidov i Borys Mańkowski. Aslambek miał za sobą sześć zwycięstw z rzędu w KSW, a Borys dwa. Wcześniej jednak Mańkowski odnosił sukcesy poza ringiem KSW. Konfrontacja o tytuł była bardzo dynamiczna, ale zakończyła się kontuzją nogi Borysa i przerwaniem walki w drugiej rundzie. Pierwszy pas wagi półśredniej powędrował na biodra Aslambeka Saidova. Przyszły rewanż wisiał już jednak w powietrzu.

Zanim doszło do drugiej konfrontacji między tymi zawodnikami Aslambek Saidov pokonał Bena Lagmana i stanął do pierwszej obrony tytułu z Danielem Acacio. Walka odbyła się w grudniu 2013 roku podczas gali KSW 25 i Saidov wyszedł z niej jako zwycięzca.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3616

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments