Łatwa wypłata dla JANIKOWSKIEGO! Pełna dominacja w walce z Kubiszynem [WIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 10 grudnia 2022

Na gali High League 5 w łódzkiej Atlas Arenie, zmierzyli się Damian Janikowski i Mateusz Kubiszyn. Pojedynek ten wchodził w skład głównej karty walk wydarzenia jednak nie był main eventem gali. Jak przebiegło to starcie i kto wyszedł z niego zwycięsko? Wynik walki Janikowski vs Kubiszyn.

Najpierw przypomnimy wam zasady ustalone przez przedstawicieli High League na pojedynek „Damiano” z „Don Diego”. Starcie zakontraktowano na zasadach MMA jednak długość rund odbiega od standardowego 5-minutowego dystansu. W tym pojedynku zawodnicy stoczą, więc maksymalnie trzy rundy, po 3 minuty każda (3×3).

Przed pojedynkiem zarówno zdaniem fanów jak i zdaniem bukmacherów faworytem był olimpijczyk z Wrocławia. Janikowski dysponował zdecydowanie większym doświadczeniem w profesjonalnym sporcie jak i dłuższym stażem treningowym jak chodzi zarówno o sporty chwytane jak i o samo MMA. Należy jednak pamiętać o tym, że każda walka rozpoczyna się w stójce, a ta bez dwóch zdań jest domeną Mateusza Kubiszyna.

Który z zawodników okaże się lepszy na High League 5? Poniżej prezentujemy relację z przebiegu starcia „Don Diego” vs. Damian Janikowski.

Janikowski vs Kubiszyn wynik walki

RUNDA 1

Duży spokój Janikowskiego, wyczuwa “Don Diego”, który straszy kombinacjami i posyła low kicka. Odpowiada fighter KSW, łapie klamrę i kapitalnym slamem sprowadza walkę do parteru! Ma pozycję boczną, wyprowadza młotki i szuka krucyfiksu. Wykręca się Kubiszyn, ale Damian wraca do wcześniejszej pozycji. Wyklucza rękę, przechodzi zaraz do duszenia północ-południe. “Don Diego” wytrzymuje jednak do ostatnich sekund!

RUNDA 2

“Don Diego” szuka kopnięć, poszła obrotówka, ale rywal poza zasięgiem. Latająca obrotówka w wykonaniu Kubiszyna! Przestrzelił, a Janikowski wszedł zaraz w tempo i sprowadza oponenta do parteru. Pozycja tylna boczna Dmiana, “Don Diego” stara się pracować zapaśniczo. Znów idzie po duszenie Janikowski, wraca jednak do pozycji bocznej. Nastawił się chyba na poddanie zawodnik KSW, szuka Americany, ale “Don Diego” kolanami okopuje żebra Damiana. Ten łapie krucyfiks, ale ucieka mu przeciwnik. Pojedyncze ciosy do zaznaczenia pozycji Janikowskiego, “Don Diego” szukał wyjścia z parteru, ale stracił tylko sił.

RUNDA 3

“Don Diego” startuje front kickiem! Szuka kopnięć, celował w obrotówkę, ale znów z łatwością Damian Janikowski ściąga go na matę. Bardzo widać różnicę w grze parterowej, znakomicie dociska barkiem odcinając tlen Kubiszynowi, a przy okazji wyprowadza ciosy na głowę “Don Diego”. Janikowski szuka przejścia do dosiadu, ale zostaje w półgardzie i sprowadza uderzenia na głowę Mateusza Kubiszyna. “Don Diego” pracuje z dołu do ostatniej sekundy, ale nie ma szans na zwycięstwo.

Janikowski wygrał przez jednogłośną decyzję

Leave a rating
0
0