Lawrence Epstein: „UFC zorganizuje galę na stadionie, który powstaje w Las Vegas”

Bartosz Sobczak
0
Published: 18 czerwca 2019

Lawrence Epstein, jeden z szefów UFC wypowiedział się na temat planów najlepszej ligi MMA na świecie odnośnie gal w Las Vegas, mieście uznawanym za „dom” organizacji.

„Zarówno walki bokserskie jak i walki MMA odbywają się już na całym świecie, mam wrażenie, że wszystko to powoli ucieka z Las Vegas. Robiliśmy duże gale w Australii, Kanadzie czy Brazylii, wszystko jednak przez to, że nie mieliśmy tutaj na miejscu godnego, dużego obiektu. Chcemy zatem sprowadzić te duże wydarzenia do Las Vegas. Myślę, że zarówno boks jak i MMA znajdą swój dom w stadionie, który ma zostać zbudowany do sierpnia 2020 roku. Myślę, że to będą przełomowe wydarzenia, takie super-karty obsadzone najlepszymi nazwiskami tak aby sprzedać 65 tysięcy biletów. Wciąż będziemy organizować gale w hali T-Mobile Arena, która jest mniejsza jednak pracują w niej świetni ludzie, uwielbiamy z nimi współpracować i wszystko odbywa się tam idealnie, bez żadnych zgrzytów. Wszystko w tej arenie jest przygotowane pod wydarzenie, wystarczy wejść do hali wstawić octagon i można nawet tego samego dnia zorganizować event. Krzesełka są blisko klatki, oświetlenie jest na miejscu, ekrany są podwieszone, nawet system dźwiękowy jest przygotowany. Wchodząc na stadion będziemy się musieli zmierzyć z faktem, że nie wszystko zostanie nam podane na tacy. Będziemy musieli zwrócić uwagę nawet na takie detale jak kąty widzenia z poszczególnych sektorów stadionu tak aby niektórzy ludzie nie znaleźli się w sytuacji, że będą widzieć jedynie narożnik, a nie to co dzieje się wewnątrz octagonu.”

Stadion w Las Vegas powstaje po to, aby mogło dojść do przenosin footballowej drużyny Oakland Riders. Co ciekawe team NFL w przeszłości już raz przenosił się z Oakland w 1982 roku jednak nie do Las Vegas, a do Los Angeles gdzie rozgrywał swoje mecze do 1994 roku. Problemem dla drużyny był zwykle brak obiektu w dużym mieście (Oakland liczy ok. 420 tysięcy mieszkańców). Pracujący dla UFC Lawrence Epstein jest jednocześnie wicedyrektorem zarządu odpowiadającego za nadzorowanie prac przy budowie stadionu, bez wątpienia ułatwi to w przyszłości organizację gal na obiekcie.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments