Marian Ziółkowski MMA Polska

Marian Ziółkowski ambasadorem Stowarzyszenia MMA Polska

Bartosz Sobczak
0
Published: 06 kwietnia 2022

Do grona ambasadorów wspierających działalność Stowarzyszenia MMA Polska dołączył Marian Ziółkowski.

Marian Ziółkowski jest mistrzem KSW w wadze lekkiej i jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. Na swoim koncie ma stoczone 34 walki z czego 24 zakończyły się jego zwycięstwem. Jest byłym mistrzem PLMMA i byłym pretendentem do tytułu organizacji FEN.

Marian od zawsze chciał trenować sztuki walki, najpierw jednak grał w piłkę nożną, a ostatecznie na matę trafił dopiero w wieku 19 lat. Przygodę ze sportami walki zaczął od brazylijskiego jiu-jitsu, jednak już po trzech miesiącach treningów spróbował swoich sił w MMA. Szybko zaczął też walczyć amatorsko, a w roku 2011 zadebiutował na płaszczyźnie zawodowej. 

Popularny „Golden Boy” jest dziś na szczycie wagi lekkiej w Polsce. Ma za sobą dwie udane obrony pasa KSW i cały czas poszukuje nowych wyzwań w klatce.

Stowarzyszenie MMA Polska zostało powołane do reprezentowania i rozwoju amatorskiego środowiska mieszanych sztuk walki. Organizuje regularne zawody na szczeblu krajowym, dba o wizerunek MMA, edukuje młodzież, szkoli zawodników i trenerów, dba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji i organizuje projekty społeczne. Stowarzyszenie jest jedyną polską organizacją zrzeszone w strukturach International Mixed Martial Arts Federation, najważniejszej międzynarodowej organizacji zajmującej się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. MMA Polska powołuje również oficjalną kadrę Polski na międzynarodowe zawody IMMAF.

Najbliższej zawody przygotowane przez Stowarzyszenie (3. Mistrzostwa MMA) odbędą się 9 kwietnia w Warszawie.

Leave a rating
0
0