Marlon Moraes ogłosił zakończenie kariery w MMA!

Oskar Dela
0
Published: 13 kwietnia 2022

Niedawny pogromca Jose Aldo, oraz były pretendent do pasa UFC w kategorii koguciej – Marlon Moraes ogłosił dziś zakończenie zawodowej kariery w mieszanych sportach walki. Samą informację podał menadżer Brazylijczyka, Ali Abdelaziz.

33-latek swoje pojedynki dla UFC toczy od 2017 roku, kiedy to na gali z numerem 212. zawalczył z Raphaelem Assuncao. Wówczas Moraes musiał uznać wyższość rywala. Po tej porażce przyszedł szczęśliwy czas dla Brazylijczyka, w postaci czterech wygranych z rzędu, wśród których znalazło się rewanżowe starcie z Assunacao. Po takiej świetnej passie „Magic” dostał szansę walki o tytuł z ówczesnym mistrzem dywizji do 61 kilogramów – Henrym Cejudo. Szansy tej jednak nie wykorzystał, i musiał uznać wyższość „Triple C”, który skończył Brazylijczyka ciosami w parterze. Od tamtego czasu Marlon Moraes stoczył pięć walk, z czego wygrał tylko jedną, z Jose Aldo, w grudniu 2019 roku. Od tamtego czasu kariera Moraesa szła równą pochyłą w dół, a każdy kolejny jego rywal zabiera mu co raz to więcej zdrowia.

Tak sam Moraes odniósł się do dzisiejszej informacji o zakończeni przez niego kariery:
„Chciałbym podziękować wszystkim. Sean Shelby, Hunter Campbell, Dana White oraz UFC, za danie mi tej szansy. Chciałbym podziękować mojej rodzinie, trenerom, menadżerowi, oraz każdemu kto był częścią mojej kariery. Nadal będę kręcił się wokół MMA, pomagając młodym zawodnikom oraz moim przyjaciołom.”

Leave a rating
0
0