Michał Pietrzak vs. Adrian Błeszyński na gali Babilon MMA w Pruszkowie

Bartosz Sobczak
0
Published: 07 maja 2019

„Babilon MMA 8” – Adrian „Ares” Błeszyński vs. Michał „Crusher” Pietrzak w Pruszkowie

OBAJ CELUJĄ W PAS BABILON MMA, ALE MISTRZ MOŻE BY TYLKO JEDEN

Podobne rekordy, podobne warunki fizyczne i ten sam cel – pas mistrzowski federacji Babilon MMA w wadze średniej. Już 31 maja na torze kolarskim w Pruszkowie podczas gali Babilon Fight Night 1: Cieślak vs Durodola odbędzie się świetnie zapowiadające się starcie Michała „The Crushera” Pietrzaka (7-3, 2 KO, 2 SUB) z Adrianem „Aresem” Błeszyńskim (7-2, 6 KO, 1 SUB). Obydwaj ostatnio wygrywali przed czasem.

31-letni Michał Pietrzak (180 cm) po raz trzeci będzie walczył na galach organizowanych przez Tomasza Babilońskiego. Wcześniej pokonał jednogłośną decyzją sędziów Adama Biegańskiego i wygrał przed czasem z Litwinem Mariusem Bagdonasem. Efektownie zakończył ten drugi, styczniowy pojedynek w Żyrardowie. Zawodnik z Poznania miał dużą przewagę po dwóch rundach, a w trzeciej znokautował rywala mocnym kolanem na żebra.

– Trochę zaskoczył mnie Marius Bagdonas, bowiem okazał się bardzo niewygodny w stójce, więc musiałem jeszcze mocniej postawić na swoją najsilniejszą broń – zapasy. Wiem, że Adrian Błeszyński jest mocnym, silnym i charakternym zawodnikiem, ale jeśli chodzi o styl walki to moje przeciwieństwo, przypuszczam, że jego słabszą stroną mogą być parter i zapasy. Muszę to wykorzystać – zapowiedział Michał Pietrzak, który jest wielokrotnym Mistrzem Polski w zapasach.

W zapasach świetnie sobie radził w obu stylach – klasycznym i wolnym, do tego walczył w wyższych kategoriach wagowych, z limitem 98 kg oraz 130 kg. Nic dziwnego, że zaraz po zwycięstwie z litewskim przeciwnikiem zadeklarował chęć stoczenia pojedynku z Michałem Bobrowskim.

– Jeśli pojawi się ciekawa oferta, mogę bić się w kategorii półciężkiej, a nawet ciężkiej w MMA. Nie mam z tym żadnego problemu. Będę miażdżył swych rywali w parterze bez względu na to, ile będą ważyli. A najbliższym celem pozostaje pas federacji Babilon MMA w kategorii średniej (83,9 kg). Zdaję sobie sprawę, że zadanie jest trudne, bowiem Adrian Błeszyński jest wymagającym przeciwnikiem, trzeba być czujnym, gdyż ma fajny przegląd, potrafi wyczuć zawodnika i go zaskoczyć. Mam swoje atuty, jak wytrzymałość, serce do walki i je pokażę w tej walce. Zapasy trenuję od dziecka, jest piekielnie mocny w parterze. A co do strategii, przygotowujemy plan A, B i C. W razie jakiegoś zaskoczenia, będę miał kolejnego asa w rękawie – przyznał Michał Pietrzak.

32-letni Adrian Błeszyński (184 cm) zadebiutuje w federacji Tomasza Babilońskiego. Organizatorowi i promotorowi wystarczyło raz obejrzeć zawodnika z Dąbrowy Górniczej na gali DFN 4 (wygrał z Krystianem Bielskim), by zdecydować się podpisać z nim kontrakt. „Ares” Błeszyński walczy niezwykle widowiskowo, a wszystkie 7 walk zakończył przed czasem.

Trochę z menedżerem obawialiśmy się, że następny pojedynek z Claudio Rochą może pokrzyżować plany i zrobię krok w tył, bowiem ten zawodnik miał ostatnio 5 wygranych z rzędu. Ale na szczęście, jak na fightera przystało, zrealizowałem swój cel i zwyciężyłem. Nie mogłem zawieść oczekiwań właściciela Babilon MMA, a duża w tym zasługa moich trenerów Bartosza Kulczyckiego, Jakuba Rumasa i Gabriela Skiby – powiedział Adrian Błeszyński.

W przeszłości stoczył 2 walki w boksie zawodowym, ale jak mówi chyba była mu pisana zmiana sportu. Poza MMA świetnie sobie radzi również w kickboxingu na zasadach K-1. W tamtym roku na FEN 20 wygrał w tej formule z Alanem Kwiecińskim, w kategorii 77 kg.

Raz do roku jeżdżę na kilkutygodniowe treningi do Tajlandii, gdzie szkolę się bardzo wszechstronnie – w MMA, kickboxingu, boksie i zapasach. 8-9 lat temu przegrałem 2 pojedynki bokserskie, ciągle mam zero w rekordzie, dlatego fajnie byłoby wrócić i zacząć wygrywać. Dziś poradziłbym sobie znacznie lepiej na profesjonalnych ringach pięściarskich. Chociaż oczywiście najważniejsze są Mieszane Sztuki Walki. Jestem przygotowany na każdą sytuację w walce z Michałem Pietrzakiem. Już teraz jestem w bardzo dobrej formie siłowej i kondycyjnej. Dużo pracują nad zapasami, a stójki też nie odpuszcza. To będzie świetna walka i mam nadzieję, że pod moje dyktando – mówi Adrian Błeszyński, który ma purpurowy pas w brazylijskim ju-jitsu oraz zdobywał mnóstwo tytułów krajowych i zagranicznych w amatorskim MMA.

Podobnie jak Michał Pietrzak celuje w pas federacji Babilon MMA w wadze średniej. – Po kilku pierwszych wygranych zainteresowała się mną organizacja FEN, która stała się dla mnie trampoliną do dalszej kariery. Zrobiłem kolejny krok do przodu i dziś zaczynam walczyć dla federacji Tomasza Babilońskiego. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się stoczyć zwycięską walką o trofeum Babilon MMA – kończy „Ares”.

Promotor Tomasz Babiloński przygotowuje święto sportów walki. Oprócz kilku walk w Mieszanych Sztukach Walki, z udziałem między innymi Michała Kity, Daniela Rutkowskiego, Adriana Błeszyńskiego czy Michała Pietrzaka, widzowie obejrzą pojedynki bokserskie na czele ze starciem w wadze junior ciężkiej pomiędzy niepokonanym Michałem Cieślakiem (18-0) i olimpijczykiem z Pekinu, słynącym z szybkich nokautów Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą (29-6).

Bilety na galę Babilon Fight Night 1: Cieślak vs Durodola, która odbędzie się 31 maja w Pruszkowie, są dostępne w cenie od 30 PLN w serwisie Eventim.pl.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments