Mistrzowie kickboxingu dalej próbują sił w boksie zawodowym – Michał „Matrix” Królik zapowiada ringowe wojny!

Bartosz Sobczak
0
Published: 20 stycznia 2021

Kickbokserzy podbijają bokserskie ringi. To co nas wyróżnia, to bezkompromisowe podejście do rywali, z każdym pójdziemy na wojnę! – zapowiada multimedalista mistrzostw świata i Europy Michał Królik, który rozpoczyna zawodową karierę pięściarską. 30-letni „Matrix” już 29 stycznia na studyjnej gali Babilon Promotion, podczas której zmierzy się z Jakubem Dobrzyńskim. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w aplikacji ipla.

Grupa Babilon Promotion kontynuuje poszukiwania talentów wśród mistrzów innych dyscyplin. Na najbliższej imprezie wystąpią mistrzowie świata w kickboxingu – Michał „Matrix” Królik, który zmierzy się z Jakubem Dobrzyńskim (5-3, 2 KO) oraz Eliasz Jankowski, który sprawdzi Patryka Trochimiaka (1-1). Wydarzeniem wieczoru gali będzie pojedynek Eweliny Pękalskiej (4-0) z Finką Lottą Loikkanen (6-1, 2 KO) o mistrzostwo Europy wagi muszej.

W ostatnich kilkunastu miesiącach kibiców boksu przekonał do siebie inny czempion kickboxingu – Jan „Iron” Lodzik (4-0, 1 KO). Teraz w jego ślady chce pójść dawny rywal – Michał Królik. Od 15. roku życia utytułowany kickbokser trenuje pod okiem cenionego szkoleniowca jakim jest Witold Kostka (Paco Team). Najpierw ćwiczyli w Katowicach, a od pewnego czasu w Mysłowicach.

– Mając 18 lat zostałem w Neapolu mistrzem świata juniorów w wadze 51 kg, a pierwszy krążek w seniorach, srebro MŚ w 54 kg, wywalczyłem w następnym sezonie w Villach. Przez dekadę zapracowałem na swoją markę. Co ważne, kocham kickboxing. Ale w czasie pandemii wszystko stanęło i mocno doskwierał mi brak walk, a przecież sport to moja pasja i sposób na zarobkowanie. W końcu zdecydowałem się na występ w boksie na gołe pięści. Wygrałem i w ten sposób trochę udało mi się odrdzewić moje nazwisko. Teraz czas na ciąg dalszy i walki w klasycznym boksie. O tym, że nie będę kalkulował już wspominałem, ale nie będę też wybrzydzał jeśli chodzi o proponowanych mi rywali – podkreśla Królik.

„Matrix” nie ukrywa, że chce wykorzystać szansę daną mu od Babilońskiego, współpracującego przez lata m.in. z Krzysztofem Głowackim czy Michałem Cieślakiem.

– Wiem, że gdybym odmówił, to więcej taka propozycja mogłaby się nie pojawić. Tomasz Babiloński potrafi tak pokierować karierami zawodników, by osiągnęli wielkie międzynarodowe sukcesy. Cieszę się też dlatego, ponieważ trafiłem do grupy, w której jest już Janek Lodzik. To mój znajomy kickbokser, zresztą raz walczyliśmy i przegrałem 1:2. W boksie wygrywa pojedynek za pojedynkiem, stylowo jesteśmy bardzo podobni, wagowo też, więc prędzej czy później dojdzie do naszej spektakularnej rywalizacji w pięściarstwie profesjonalnym. Ależ to będzie świetna walka! – zapowiada Królik.

Kickbokser ze Śląska potrafi boksować z kontry, ale też od początku przejąć inicjatywę i atakować niemal bez przerwy. – Jestem zawodnikiem uwielbiającym narzucać swoje warunki i wywierającym presję na rywalu. Już 29 stycznia pokażę wielkie serce do walki – podsumowuje fighter, który prywatnie jest kibicem piłkarskim Ruchu Chorzów.– W kickboxingu osiągnąłem niemal wszystko, w juniorach zacząłem od mistrzostwach świata, a w seniorach zdobywałem srebrne i brązowe medale czempionatu globu i kontynentu. Wciąż jestem zawodowym mistrzem świata WAKO Pro. To najbardziej prestiżowy tytuł w kickboxingu. Moją domeną jest stójka, uwielbiam K-1, ale świetnie radzę sobie też w low kicku. W boksie tajskim (muay thai) nie było zmiłuj, tam walczy się na wycieńczenie, stąd brak u mnie kalkulacji. Wchodzę do ringu, aby stoczyć wojnę, a nie partię szachów. Mam nadzieję, że mój styl spodoba się tym kibicom boksu, którzy nie znają „Matrixa” z kickboxingu – kończy 30-letni Królik.

KARTA WALK GALI BABILON PROMOTION (29 stycznia 2021)
Walka wieczoru, 10 rund o pas mistrzyni Europy kategorii muszej:
Ewelina Pękalska (4-0) vs Lotta Loikkanen (6-1, 2 KO)

Walka zawodowa, 6 rund w wadze półśredniej:
Michał Królik (debiut w boksie; kickboxing 38-6) vs Jakub Dobrzyński (5-3, 2 KO)Walka zawodowa, 6 rund w wadze lekkiej:
Patryk Trochimiak (1-1) vs Eliasz Jankowski (boks 0-1; kickboxing 25-7)
Walki boksu olimpijskiego:

Waga do 60 kg:
Marcel Materla (BKS Skorpion Szczecin) vs Maurycy Pajdziński (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
Wiktor Kaźmierczak (BKS Skorpion Szczecin) vs Oliwier Szot (LKS Myszków) – rewanż za finał MP Kadetów 2020
Waga do 54 kg:
Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin) vs Klaudia Simsak (KS Górnik Sosnowiec) – rewanż za finał MP 2020

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments