Nazwiska nowych selekcjonerów reprezentacji Polski w MMA ogłoszone!

Bartosz Sobczak
0
Published: 29 sierpnia 2019

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie sekcji trenerskiej stowarzyszenia MMA Polska. Wybrano selekcjonerów kadry Polski i zaplanowano działania na najbliższy czas. Za powoływanie i szkolenie reprezentacji narodowej, będą odpowiedzialni czołowi Polscy trenerzy MMA: Szymon Bońkowski, Łukasz Zaborowski i Michał Mankiewicz.

Stowarzyszenie MMA Polska to nowo powołana organizacja pozarządowa mająca na celu profesjonalizowanie amatorskiego MMA i działania edukacyjne związane ze sportami walki. Organizację powołano w Warszawie w maju 2019 roku, a jej założycielami są między innymi: szef sportowego Polsatu Marian Kmita i założyciel federacji KSW Martin Lewandowski. W trakcie konferencji prasowej na której ogłoszono powstanie stowarzyszenia i jej wstąpienie w struktury IMMAF (międzynarodowa federacja amatorskiego MMA) zapowiedziano również, że z trenerów tworzących stowarzyszenie, wybrany zostanie sztab szkoleniowy powołujący kadrę Polski na międzynarodowe turnieje.

Stowarzyszenie MMA Polska tworzą tacy szkoleniowcy jak: Piotr Bagiński (legenda polskich sportów walki), Mariusz Linke (pierwszy Polak, który otrzymał czarny pas w BJJ), duet Paweł Derlacz i Szymon Bońkowski (trenerzy Mameda Chalidova i Joanny Jędrzejczyk), Michał Mankiewicz (numer 1 rankingu trenerskiego Amatorskiej Ligi MMA), Łukasz Zaborowski (trener Karoliny Kowalkiewicz i Marcina Wrzoska), Arbi Shamaev (trener Mariusza Pudzianowskiego), Piotr Jeleniewski (trener UFC Gym w Dubaju). Spośród tych nazwisk wybrano trzech selekcjonerów kadry Polski.

Są to Szymon Bońkowski, Łukasz Zaborowski i Michał Mankiewicz. Jak wszyscy członkowie stowarzyszenia, pełnią oni swoje funkcje społecznie, nie pobierając wynagrodzenia za pracę i korzystając z doświadczenia całego zespołu trenerskiego MMA Polska. Swoją pomoc selekcjonerom zadeklarowali legendarni polscy trenerzy prekursorzy: Linke i Bagiński. Sztab szkoleniowy kadry Polski podzielił pomiędzy siebie kompetencje i obowiązki. Szymon Bońkowski odpowiada za analizowanie i śledzenie kategorii wagowych: średniej, półciężkiej i ciężkiej. Łukasz Zaborowski: kategoria półśrednia i kategorie kobiet. Michał Mankiewicz: kategorie kogucia, piórkowa i lekka.

W trakcie spotkania omówiono również zasady powoływania kadry Polski. Powołania mają być transparentne, a proces wyłaniania kadry na zawody uczciwy. Aby zapobiec spekulacjom, MMA Polska powołało trzech selekcjonerów reprezentujących różne kluby i różne regiony Polski. Ponieważ najbliższe Mistrzostwa Świata odbywają się już w listopadzie w Bahrajnie, selekcjonerzy podjęli decyzję, że do kadry Polski zaproszą wyróżniających się zawodników walczących na zawodach ALMMA, Time Of Masters i MMA Polska. Zawodnicy na najbliższe mistrzostwa zostaną wyłonieni w trakcie otwartych zgrupowań. Ich terminy i lokalizacje szkoleniowcy ogłoszą wkrótce.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments