pedro nobre fen 43

Nowy rywal Kacpra Formeli w walce wieczoru! Karta walk FEN 43.

Bartosz Sobczak
0
Published: 15 grudnia 2022

Pedro Nobre będzie nowym rywalem Kacpra Formeli podczas gali FEN 43: ENERGA Fight Night, która 16 grudnia odbędzie się w Szczecinie. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski FEN w kategorii piórkowej. Matheus Pereira, pierwotny rywal Formeli, nabawił się kontuzji, która wyklucza go z tego pojedynku.

Pedro Nobre (21-6-2, 12 KO, 5 SUB, 1 NC) to 36-letni Brazylijczyk, który 17 z 21 zwycięstw odniósł przed czasem 12-krotnie nokautując i 5-krotnie poddając swoich rywali. “The Rock” znokautował w swoim ostatnim pojedynku Mateusa Mendoncę w 1. rundzie, wcześniej poddał Tarasa Grytskiva.

W swojej długiej i bogatej w sukcesy karierze Nobre miał epizod w UFC – podczas gali w Sao Paulo jego walkę z Iuri Alcantarą uznano za nieodbytą. Podczas szczecińskiej edycji reprezentant z kraju kawy zadebiutuje w FEN.

Kacper Formela (14-4, 6 KO, 5 SUB) to mistrz FEN w kategorii piórkowej – podczas FEN 39 pokonał w 1. rundzie przez TKO Nicolaę Hentea. Pierwszą skuteczną obronę pasa Formela ma już za sobą – w Ostródzie znokautował w 1. rundzie Aleksandra Gorszecznika.

Ze znakomitej strony pokazał się kibicom FEN podczas gali z numerem 29, gdy znokautował w bardzo widowiskowy sposób doświadczonego Kamila Łebkowskiego i zgarnął za to bonus od federacji. Pod koniec 2020 roku pokonał na pełnym dystansie Edgara Davalosa. Podczas FEN 33 na pełnym dystansie rozprawił się jednogłośną decyzją sędziów z Damianem Frankiewiczem.

Wcześniej w grudniu 2018 roku Formela podczas gali RWC 1 decyzją sędziów zwyciężył z Sebastianem Rajewskim. Wcześniej w 1. odsłonie znokautował Adama Brzezowskiego. W debiucie na FEN przegrał minimalnie decyzją sędziów z Łukaszem Charzewskim. Ten bój został wybrany najlepszym pojedynkiem podczas całej gali.

Karta walk gali FEN 43

Leave a rating
0
0