Oficjalnie: Brian Ortega vs. Chan Sung Jung walką wieczoru UFC Busan

Bartosz Sobczak
0
Published: 24 września 2019

Organizacja UFC zrobiła koreańskim fanom miłą niespodziankę. Korean Zombie zawalczy przed własną publicznością, a jego oponentem będzie Brian Ortega. Zawodnicy skrzyżują rękawice 21 grudnia na gali w Busan.

Dwaj byli pretendenci do mistrzowskiego pasa kategorii piórkowej zawalczą o utrzymanie wysokiej pozycji w wewnętrznym rankingu dywizji. „T-City” po raz ostatni wszedł do octagonu w październiku 2018 roku kiedy przegrał z Maxem Hollowayem, od tamtej pory Ortega nie walczył, a wielomiesięczną nieobecność tłumaczył potrzebą zmiany otoczenia i zbudowania nowego teamu tak by w spokoju przygotować się do kolejnego starcia.

32-letni Koreańczyk walczył w ostatnich latach w kratkę, warto wspomnieć jego wieloletnią przerwę spowodowaną odbyciem obowiązkowej służby wojskowej. Sung Jung nie walczył ponad 3,5 roku, a gdy wrócił w 2017 roku szybko znokautował Dennisa Bermudeza, później jednak przyszła kolejna pauza do listopada 2018 roku i sensacyjna porażka z Yairem Rodriguezem w ostatniej sekundzie walki. Koreański Zombie odkuł się w czerwcu, gdy znokautował Renato Moicano w niecałą minutę.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments