szczepaniak liasse ksw 67

Oskar Szczepaniak przed KSW 67: „Sporty walki są moją pasją”

Bartosz Sobczak
0
Published: 12 lutego 2022

Oskar Szczepaniak, utalentowany zawodnik młodego pokolenia, zadebiutuje w okrągłej klatce podczas gali KSW 67 i wierzy, że czeka go mocna walka.

Ostatnie bilety na KSW 67 dostępne na eBilet.pl.

Oskar ma dopiero 22 lata, ale w tym czasie zebrał pokaźne doświadczenie w sportach walki, którymi zajmuje się w zasadzie od dzieciństwa.

– Moja przygoda ze sportami walki zaczęła się w wieku 5 lat – wspomina Oskar. – Tata zaprowadził mnie na trening aikido. Początkowo miało to dopełnić mój tygodniowy plan dnia. Ostatecznie jednak przeobraziło się w coś większego, coś, co mi się bardzo spodobało. Trenerzy mnie chwalili i dość szybko przenieśli do grupy seniorskiej, gdzie również dobrze sobie radziłem. Mając 10 lat zacząłem trenować jiujitsu tradycyjne, a później mając 12 lat przerzuciłem się na BJJ i wchodziłem powoli w świat MMA. Poza sportami walki zajmowałem się też piłką nożną, bo chodziłem w szkole do klasy piłkarskiej. Rano i wieczorem miałem treningi piłki, a po wieczornym treningu przyjeżdżałem jeszcze na matę, żeby pracować nad stójką. W piłce nożnej szło mi dobrze, ale w końcu musiał się na coś zdecydować, a czułem, że sporty walki są tą drogą, którą chcę podążać.

Trenując MMA Oskar zaczął też walczyć amatorsko. Bił się na zawodach Amatorskiej Ligi MMA i turniejach Time of Masters. Pierwsze dwa starcia w karierze przegrał, ale potem rozwinął skrzydła i wygrał imponującą liczbę 36 walk, zdobywając przy tym wiele medali.

– Mając jakieś 15 lat nie myślałem, że w przyszłości to może być moja praca i sposób na zarobek. Zawsze jednak sporty walki były i do dziś są moją wielką pasją. Pod koniec amatorskiej kariery wiedziałem już jednak, że chcę przejść na zawodowstwo. Toczyłem więc jak najwięcej pojedynków, żeby doświadczenie w nich zebrane zaprocentowało w przyszłości.

Pełna rozmowa pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3823

Leave a rating
0
0