Paweł Pawlak przed KSW 63: „Sport był zawsze obecny w moim życiu”

Bartosz Sobczak
0
Published: 24 sierpnia 2021

Podczas gali KSW 63 w okrągłej klatce zadebiutuje mistrz organizacji Babilon MMA, Paweł Pawlak.

Bilety na galę KSW 63, która odbędzie się w ATM Studio w Warszawie, są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Paweł dysponuje pokaźnym doświadczeniem zdobytym w MMA, ale swoją przygodę w świecie sportów walki rozpoczął od kickboxingu.

– Wszystko zaczęło się, gdy miałem czternaście lat – wspomina Paweł. – Właśnie wtedy brat zabrał mnie na pierwszy trening kickboxingu. Wcześniej chodziliśmy razem na siłownię i trenowaliśmy lekkoatletykę. Lubiłem aktywnie spędzać czas, sport był więc zawsze obecny w moim życiu. Wówczas jeszcze trenowało się w szkołach lub małych osiedlowych salkach. Nie było dużych, profesjonalnych klubów, ale gorsze warunki treningowe od dzisiejszych uczyły charakteru. Przygodę z MMA i parterem rozpocząłem jak miałem koło osiemnastu lat. Wtedy trafiłem do większego klubu i zacząłem na poważniej podchodzić do samego sportu. MMA było dla mnie czymś nowym, ciekawym i od razu mnie wciągnęło. Po miesiącu trenowania pojechałem na pierwsze zawody, gdzie od razu miałem okazję walczyć z Salimem Tuahrim. Nie startowałem jednak dużo na amatorskiej scenie, bo szybko przeszedłem na zawodowstwo. 

W roku 2010 Paweł zadebiutował w zawodowym MMA i szybko wygrał pierwszą walkę przez poddanie. Potem szedł już jak burza przez świat mieszanych sztuk walki. W niecałe cztery lata stoczył dziesięć pojedynków i wszystkie wygrał. Tylko raz jego starcie zakończyło się decyzją sędziów – Pawlak nokautował lub poddawał swoich rywali. Pasmo sukcesów otworzyło Pawłowi drzwi do największej organizacji MMA na świecie. W UFC Pawlak stoczył trzy boje i dwa razy musiał uznać wyższość przeciwników. Na pierwsze przegrane w karierze nałożyło się kilka czynników.

Pełna rozmowa pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3639

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments